У Зачепилівській громаді збирають воєнні експонати

05.12.2023 17:50 Зачепилівка
Фото: Наталія Халаїм Фото: Наталія Халаїм

У селищі Зачепилівка Харківської області при місцевій публічній бібліотеці працює краєзнавчий музей. Там є експозиція сучасної російсько-української війни.

Вона була створена у 2015 році з назвою «Війна, якої не мало бути». З того часу фонд постійно поповнюється різними експонатами від наших військових. Про це «Слобідському краю» розповіла бібліограф та відповідальна за музей Наталія Халаїм.

– Багато експонатів передав наш земляк, який служить у силових структурах. Він одразу відгукнувся на моє звернення про збір військових речей для музею. Привіз шеврони, бронежилети, автомати тощо. Наразі він тут не проживає, тільки приїздить до мами. І коли відвідує її, привозить щось і для музею, останній раз – шеврон кадирівця. Військові теж попов­нюють фонд музею. Ось 1 грудня захисники з 25-ї ОПДБр зробили свій внесок. Крім того, ми збирає­мо матеріал про волонтерів по селах, допомагають сільські бібліотекарі. Також по селах збираємо спогади переселенців, дуже тяжкі спогади. Це все записуємо, – говорить Наталія Халаїм.

Вона каже, що людям дуже цікаво знайомитися з військовою експозицією.

– У нас велика військова експозиція, в якій 75 речей. Подивитися на неї навіть приїжджала екскурсія з міста Красноград. Через ці експонати люди більше відчувають війну, оскільки бачать речі власними очима, – зауважує хранителька музею.

У закладі мають прохання до захисників долучитися до поповнення експозиції. Якщо є можливість доставити особисті речі, шеврони, документи, амуніцію, зброю, прапори підрозділів, листи, уламки боєприпасів тощо (незаборонені для перевезення експонати) та зробити свій внесок у пам’ятну справу, звертайтеся до Зачепилівського музею чи бібліотек громади.

Нагадаємо, жителі Зачепилівщини плетуть захисні сітки та готують смаколики для ЗСУ.

Автор: Савелій Мякушко