У Зачепилівській громаді відкрили перший «Клас безпеки» (фото)

20.11.2023 17:20 Зачепилівка
Фото: Зачепилівська селищна рада Фото: Зачепилівська селищна рада

У середині листопада на базі Зачепилівського ліцею Харківської області створили «Клас безпеки», де проводитимуться заняття та тренінги з пожежної безпеки, евакуації, першої допомоги, безпеки на дорозі та інших аспектів безпеки.

Про це медіа «Слобідський край» повідомили в Зачепилівській селищній раді.

Функціонування «Класу безпеки» буде задіяно у виховному й освітньому процесах. У цьому кабінеті проводитимуться заняття та тренінги з пожежної безпеки, евакуації, першої допомоги, безпеки на дорозі та інших аспектів безпеки. І навіть, попри те, що навчання школярів зараз проходить в онлайн режимі, діти наочно будуть бачити, краще розуміти і запам’ятовувати ту інформацію, яку вчитель доноситиме із сучасного класу безпеки за умов постійної активної взаємодії усіх учасників начального процесу.

Для наповнення даних класів безпеки використано різноманітний методичний та агітаційний матеріал, в тому числі для інклюзивного навчання, а заняття з дітьми проводитимуться у доступній для них формі із залучення відео-та аудіоматеріалів, враховуючи вікові критерії.

Клас безпеки облаштувано за зональним принципом організації освітнього простору, що сприяє оптимізації освітнього процесу та систематизації сприйняття навчальної інформації:

  • Зона для перегляду відеоуроків та презентацій;
  • Зона пожежної безпеки (для вивчення правила пожежної безпеки, алгоритму дій при пожежі, вивчення основ користування вогнегасником та інших первинних засобів пожежогасіння;
  • Зона мінної безпеки (для вивчення правил поведінки у разі виявлення вибухонебезпечних та підозрілих предметів);
  • Зона безпеки життєдіяльності (для вивчення правил безпечної поведінки у різних сферах життя, в тому числі алгоритми дій у разі надзвичайних ситуацій різного характеру);
  • Зона домедичної допомоги (для проведення занять та тренінгів з надання першої домедичної допомоги при травмах різного характеру та опіках, у тому числі зупинка кровотечі, проведення серцево-легеневої реанімації тощо);
  • Зона психологічного розвантаження (для роботи з психологами, виконання творчих завдань, проведення бесід тощо);
  • Зона ігрова (для дітей молодшої вікової категорії для проведення тематичних рухливих ігор та вправ).

– Це перший «Клас безпеки» в Зачепилівській громаді. Аби його відкрити, треба серйозно вкластися, однак спільними зусиллями, селищна рада, батьки і ми, нам вдалося відкрити такий клас. Це вкрай важливо для дітей. Там є макети мін, наприклад, «метелики», які наразі часто зустрічаються. Учні можуть побачити, що не можна чіпати, аби не наражати себе на небезпеку. Клас готовий приймати дітей вже зараз, однак повноцінно він буде функціонувати, тобто школярі там можуть займатися, коли відновиться офлайн-навчання, – зазначає в розмові з кореспондентом медіа «Слобідський край» директор Зачепилівського ліцею Юрій Буланов.

Нагадаємо, у Зачепилівській громаді перейменували 20 вулиць. Також у Зачепилівській ТГ створять пожежно-рятувальний підрозділ.

Раніше ми писали, що у Зачепилівській громаді завдяки міжнародним інвестиціям установили водонапірні башти. А зекономлені бюджетні кошти підуть на проведення води в селі Абазівка.

Більше новин селища Зачепилівка та інших населених пунктів громади читайте на нашому сайті.