У Золочеві встановили пам’ятник військовим, які загинули під час контрнаступу (фото)

23.04.2024 17:06 Золочів
Фото: Золочівська СВА Фото: Золочівська СВА

22 квітня у селищі Золочів Харківської області відкрили пам’ятний знак на честь полеглих захисників. Вони загинули під час контрнаступу на Козачу Лопань.

Про це медіа «Слобідський край» розповів начальник Золочівської селищної військової Віктор Коваленко.

22 квітня цього року була друга річниця з дня, коли підрозділи 1-го батальйону 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців пішли в контрнаступ від Золочева на окуповану на той момент Козачу Лопань. Під час того бойового рейду, на жаль, загинуло 12 воїнів, з яких одна дівчина, військовий медик. 

Учора, 22 квітня, на околиці Золочева, саме з того місця почався цей контрнаступ, відкрили пам’ятник полеглим Героям. В урочисто-траурній церемонії взяли участь заступник командувача сухопутних військ України генерал-майор Олександр Нестеренко, керівники наступальної операції, очільники району, громади, побратими та рідні загиблих.

– Встановлення пам’ятника ініціювали небайдужі мешканці нашої громади, селищна рада. На пам’ятний знак пішли виключно кошти меценатів, сільгоспвиробників, підприємців. Також власні кошти давали працівники селищної рада. Така спільна робота дала позитивний результат, – каже Віктор Коваленко. 

За його словами, це вже другий встановлений пам’ятник полеглим захисникам у Золочівській громаді під час повномасштабного вторгнення. Перший встановили влітку 2023 року, він присвячений загиблим військовим 93-ї бригади, які стримали російський наступ на Золочів на початку березня 2022 року.

– Залишати пам'ять про полеглих Героїв у такий спосіб вкрай важливо, оскільки потрібно обов’язково займатися героїко-патріотичним вихованням молоді. Це дань всім загиблим, а майбутні покоління повинні розуміти, що ворога треба знищувати і не допускати до рідної землі, – зауважує очільник Золочівської громади.

Нагадаємо, у Валківської громади відкрили Алею пам'яті.

Також ми розповідали, що наприкінці минулого року відкрили Алею Героїв у Нововодолазькій громаді.

Автор: Савелій Мякушко