У Золочівській громаді перевірили колодязі з питною водою: результати

26.02.2024 12:51 Золочів
Колодязь / Фото: ГУ Держпродспоживслужби в Харківській області Колодязь / Фото: ГУ Держпродспоживслужби в Харківській області

На території селища Золочів та села Макарове Світличненського старостинського округу фахівці перевірили 7 шахтних колодязів загального користування.

Про це «Слобідський край» пише з посиланням на ГУ Держпродспоживслужби в Харківській області.

Перевірку здійснювали фахівці відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Богодухівського районного управління  ГУ Держпродспоживслужби в Харківській області сумісно з представниками Золочівської громади.

Оглянуто 7 громадських шахтних колодязів, приписи виконані частково, а саме:

  • влаштовані підставки для відер, замінені дашки, згідно з наданими договорами та актами виконаних робіт проведені чищення колодязів,  навколо колодязів обладнані глиняні «замки»;
  • мешканці, які використовували питну воду з колодязів, що не відповідала санітарно-гігієнічним вимогам за вмістом нітратів, забезпечені водою гарантованої якості та в необхідній кількості (організований підвоз води),  наданий протокол лабораторних досліджень та результат санітарно-мікробіологічного дослідження питної води, яка підвозиться;  на колодязях встановлені інформаційні таблички «Вода для пиття не придатна».

Не виконаними залишаються наступні питання:

  • не подовжені санітарні паспорти на  колодязі загального користування;
  • не проведений лабораторний контроль безпечності та якості питної води колодязів;
  • не на всіх колодязях виконуються вимоги до їх влаштування: не облаштовані огорожі навколо колодязів (радіусом не менше 2 м) з воротами (хвірткою).

Фахівці відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Богодухівського районного управління  ГУ Держпродспоживслужби в Харківській області в умовах воєнного стану продовжують  проводити заходи для запобігання виникненню та поширенню інфекційних захворювань, негативного розвитку епідемічної ситуації й забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення на територіях громад району.

Нагадаємо, у Харкові посилили контроль за якістю водопровідної води. Лабораторні аналізи підтверджують, що водопровідна вода відповідає всім санітарно-гігієнічним нормам.

Автор: Галина Гришко