Військові рф щодня обстрілюють села Золочівської громади

20.06.2022 13:10 Золочів
Фото: Золочівська громада 9 червня Фото: Золочівська громада 9 червня

Села Золочівської громади Харківської області щодня знаходяться під обстрілами окупантів.

Про це Ukraine Crisis Media Center повідомив очільник громади Віктор Коваленко. Відомо, що села Макарове та Турове Золочівської громади тимчасово окуповані ворогом. Наразі там ведуться запеклі бої за звільнення населених пунктів.

– Села Олександрівка, Івашки, Одноробівка, Лютівка, Уди, Світличне, Калинове, Карасівка – всі вони щодня знаходяться під обстрілами, – наголошує Коваленко.

За весь час війни на Золочівщині від обстрілів загинуло 35 цивільних, 65 – отримали поранення. Крім того, понад 750 приватних будинків було пошкоджено або зруйновано. У селі Макарове прямим влучанням снаряда були зруйновані школа та дитячий садок. Удянська школа, яка пережила дві війни, також повністю знищена.  Крім цього, на Золочівщині повністю знищена інфраструктура і промислова зона підприємств. Заправки та бази пального згоріли, громада шукає пальне в інших ТГ Харківщини, аби доставляти гуманітарну допомогу.

– Нещодавно прямим влучанням було зруйновано відділення терапії, будівля стояла 115 років. Школи, дитячі садки, амбулаторії, клуби, лікарні – всі вони або пошкоджені, або повністю знищені окупантами, – каже очільник громади.

Крім того, окупанти постійно влучають у водо-, газо- та електромережі, на ремонт яких іде багато грошей та ресурсів. Комунальники працюють у постійній небезпеці.

Нагадаємо, військові рф з гвинтокрилів знищують село Олександрівка Золочівської громади, яке знаходиться за шість кілометрів від кордону з росією.