Золочівська громада щоденно потерпає від російських обстрілів: одне село фактично знищене

07.07.2022 13:45 Золочів
Російські окупанти продовжують масовані обстріли Золочівської громади Харківської області. За добу постраждали щонайменше шість населених пунктів. Одне село фактично знищене, в іншому вже не залишилося жителів.

Про це повідомляє очільник Золочівської громади Віктор Коваленко.

Сьогодні вперше з початку широкомасштабного вторгнення російські окупанти обстріляли село Морозова Долина, що знаходиться майже на кордоні з російською федерацією. Там пошкоджені будинок, господарчі споруди та лінії електромереж. Наразі в селі працюють фахівці над відновленням електропостачання.

Крім цього, постраждали села Уди, Карасівка, Калинове, Світличне та Соснівка. Жертв серед місцевих жителів немає.

– Соснівка майже вщент знищена. У Світличному до початку війни мешкало близько 300 жителів. Зараз жодної людини там не залишилося, – розповідає «Слобідському краю» очільник Золочівської громади.

Під час обстрілу Калинового прямим влучанням було знищено підприємство з вирощування равликів.

– Там було чудово налагоджене виробництво сировини для того, щоб постачання йшло за кордон: у Бельгію, Польщу, країни Балтії. У підприємства вже було обладнання для виробництва парфумерії, і планувалося розмістити виробництво тут. На жаль, підприємство на початку свого чудового розвитку знищено, – ділиться Віктор Коваленко.

Також сільськогосподарські підприємства прикордонних територій повністю розбиті, знищена техніка та склади з готовою продукцією.

– Там навіть небезпечно збирати врожай. Хліб стоїть, але як тільки з’являється в полі зору автомобіль або комбайн, з боку російської федерації починається обстріл на ураження, – пояснює Коваленко.

Також у Золочеві ракета від реактивної системи залпового вогню «Ураган» влучила в газопровід та не розірвалася. Сьогодні фахівці «Харківгазу», сапери ДСНС та місцеві комунальники розмінували снаряд та відновили подачу газу до населеного пункту.

У громаді за весь час війни було обстріляно всі села, у результаті чого загинула 51 цивільна особа, 76 отримали поранення різного ступеня тяжкості, понад 1000 будинків приватного сектора знищені або пошкоджені. Також повністю знищені три дитячі садки та дві школи. Місцева лікарня була багаторазово обстріляна, одного разу ракета влучила у відділення амбулаторії.

Автор: Олександр Манченко