Жнива на Харківщині: «Озброївшись вогнегасниками та бронежилетами, ми почали збирати хліб»

Мінімізування втрат під час збирання зернових – актуальне питання щороку для кожного аграрія. Втім, цього року як посівна, так і збиральна кампанії в багатьох регіонах України, серед яких і Харківська область, проходять у надзвичайно складних умовах. Про особливості збирання ранніх зернових культур та небезпеку, яка сьогодні чатує на аграріїв на полях Харківщини, «Слобідському краю» розповіли в ТОВ «Колос».

Обстріляний майновий комплекс

Сільськогосподарське підприємство ТОВ «Колос» обробляє земельні ділянки на території колишніх Близнюківського, Барвінківського і Балаклійського районів. Через повномасштабне вторгнення росіян для працівників ТОВ збиральна кампанія 2022 є нелегкою і занадто ризикованою.

Жнива на Харківщині: «Озброївшись вогнегасниками та бронежилетами, ми почали збирати хліб»

– На території Балаклійської громади маємо майновий комплекс, на якому до війни проводили глибоку реконструкцію. Та в ніч з 9 на 10 березня його було частково знищено ворожим вогнем. На цей об’єкт ми мали великі плани, хотіли створити додаткові робочі місця. На жаль, майновий комплекс і досі перебуває під періодичними обстрілами та зазнає руйнувань. Незважаючи на це, наше підприємство змогло в цьому році засіяти майже всі свої посівні площі, – розповідає очільник ТОВ «Колос» Андрій Воронкін. 

Власне всю посівну кампанію аграріям доводилось проводити в екстремальних умовах. У господарстві посіяли близько 4700 гектарів озимих зернових культур та 3200 гектарів соняха. Попри близькість бойових дій, усі весняно-польові роботи намагалися виконати вчасно та за повної технології, а добрива вносилися відповідно до технічної карти обробітку полів.

Жнива на Харківщині: «Озброївшись вогнегасниками та бронежилетами, ми почали збирати хліб»

Такі жнива перші

На запитання стосовно ризиків директор ТОВ «Колос» відповів: «З такими жнивами більшість українських аграріїв зустрічаються вперше. Території, де ми працюємо, доволі часто межують із зонами бойових дій. Отже, є постійний ризик пожеж унаслідок обстрілів та інших ситуацій, пов’язаних з війною. Перед початком жнив я зібрав усіх працівників підприємства та пояснив усю небезпеку майбутньої роботи. Приємно констатувати, що жоден не відмовився виходити в поле. Озброївшись вогнегасниками, протипожежними ковдрами, бронежилетами та касками, ми почали збирати хліб.