Вітаміни, джерельна вода та жовто-сині гамбургери від волонтерів Харківщини

13.09.2022 15:15 Разом

Вони завжди пишуть теплі слова на коробках, в яких передають військовим та цивільним Харкова й області продукти, засоби гігієни, ліки. З побажаннями добра, любові, перемоги. Про те, що все буде Україна, обов’язково буде. Волонтери благодійного фонду Tetiana Lucky Foundation вірять, що допомагати можна й добрими словами. Їх зараз усім нам дуже не вистачає.

Секретна кухня для військових

У день нашої зустрічі Тетяна Голополос з хлопцями із фонду передавали для військових яблука з власного саду та фрукти, що принесли сусіди. Раніше, в сезон, везли черешню або абрикоси. Так селище Високий, де зараз мешкає Тетяна, забезпечує наших захисників вітамінами.

Не тільки вітамінами, посміхається вона. Ще тричі на місяць жінки готують у великій печі пироги. Їх також розвозять на декілька блокпостів в області, де знають волонтерів.

Годувати військових у Tetiana Licky Foundation вважають дуже важливою справою. І не лише годувати, а й гарантувати якість та безпеку продуктів. Кожна порція, яку везуть волонтери, у вакуумній упаковці, зробленій на станку.

– У нас у Харкові є кухня в секретному місці. Готуємо для хлопців теплі обіди, коли вони приїжджають у відрядження чи відбувається ротація. Нам кажуть, скільки приїде людей – наприклад, сьогодні 27. І ми на весь день приготували 27 порцій – сніданок, обід та вечерю. Завтра кухарі знову вийдуть о 6-й ранку і приготують на цілий день. Доки ці хлопці не поїдуть і не приїдуть нові, – розповідають волонтери.

Запаковані обіди для військових

Допомагати армії та теробороні вони почали на початку війни. Зараз, кажуть, «взяли на себе» військових із різних бригад – 92-ї, 93-ї, 226-ї. Хлопці воюють у Харківській області.

– Моє серце, мій будинок тут, – говорить Тетяна. – Вони нас захищають, а ми від щирого серця і з любов’ю допомагатимемо їм, чим зможемо.

Зараз займаються питанням тактичної медицини, забезпеченням лікарями та медикаментами. Домовляються, щоб фахівці з Чехії та Німеччини допомогли нашим спеціалістам робити протезування європейської якості. Мова йде про спільне виробництво та безкоштовне надання протезів для наших бійців.

Звісно, займатися такими масштабними проєктами самотужки не вийде. Добре, що самим волонтерам допомагають друзі та просто хороші люди з різних куточків України і з-за кордону.

Турагенти стали волонтерами

До війни Тетяна працювала в туристичній сфері. Мала багато друзів та знайомих, хотіла розвиватися у професії. Казала, що 23 лютого спланувала наступний день з 8-ї ранку до 9-ї вечора, намітила багато зустрічей. Але не так сталося, як гадалося…

На початку п’ятої ранку зателефонував знайомий і сказав їхати з Харкова. Йде наступ з боку бєлгорода. Паніки не було, Тетяна з родини військових. Тож спокійно зібрали речі та поїхали на дачу в селище Високий, де є той самий сад з фруктами, якими зараз ласують військові.

Того ж дня їй зателефонували з однієї харківської лікарні та попросили допомогти ліками і перев’язувальними матеріалами для поранених. Медикаментів тоді придбали на 117 тисяч гривень. Гроші зібрали з друзями. Так продовжується й зараз – допомагають друзі, знайомі, волонтери вкладають свої кошти, бо більшість з них уже вийшла на роботу. А ще гроші або продукти передають незнайомі люди, які хочуть долучитися до доброї справи.

– Ми не просимо грошей, але люди допомагають завжди. Просимо друзів купити їжу якійсь родині. Вони закуповують та поштою адресно відправляють посилку. Щоб люди спілкувалися без посередників, напряму, – пояснює Тетяна.

Гуманітарна допомога від волонтерів на Харківщині

Дуже багато допомагають колеги з туристичної сфери. До війни в них був свій клуб «ТурПрофі». Цього року планували відзначати його річницю в одному харківському ресторані. Туди прилетіло, тепер доведеться шукати інше місце – щоб відзначити свято та спільну перемогу.

Тетяна з клубу надсилає корм для тварин, Олександра дає гроші, друга Олександра допомагає з тактичною медициною. Світлана допомагає з медикаментами, Вікторія теж пересилає гроші. Можна ще багато називати імен та хто як допомагає. Але це буде дуже довго. Ніхто з дівчат не залишається осторонь. Нещодавно потрібен був інсулін для людей похилого віку. Один з них живе у підвалі в інвалідному візку, тож не має можливості нікуди вибратися. За два дні завдяки турклубу було зібрано 53 дози інсуліну.

– Всі дівчата з різних міст України. Ми не для того це робимо, щоб потім сказали: «Ви молодці, ви класні», а щоб наблизити мир. Щоб наші діти знали, що вони мають свою землю, свій дім, свою культуру, націю, – каже Тетяна.

Майстер-класи для дітей та допомога хоспісу

Волонтери благодійного фонду допомагають харків’янам, але дуже часто виїжджають до області. Там їх теж чекають і на них розраховують. На Харківщині багато військових, яким волонтери привозять не лише щось корисне, а й цукерки, солодощі. А ще малюнки та листи від дітей, які дякують їм за захист та чекають хлопців додому з перемогою.

Волонтери влаштовують свято для дітей у Харківській області

Звісно, допомагає фонд і мирному населенню, дітям та людям похилого віку. У Жихорі, що під Харковом, для 35 дітей з родин переселенців влаштовує свята та зустрічі. На День Конституції робили майстер-клас – разом із дітьми готували жовто-сині гамбургери. Розповіли малюкам про український прапор, його історію. З волонтерами був еколог, який пояснив, як правильно викидати сміття. Потім батьки дякували, бо діти вдома почали його сортувати. Папір окремо, пластик окремо.