«Росія має за це заплатити»: що пишуть міжнародні та українські ЗМІ про Харківщину

Харківщина опинилася на перших шпальтах газет із самого початку повномасштабного вторгнення, адже однією з перших прийняла удари російського війська та вистояла. Найчастіше про Харківську область світові медіа почали писати у вересні цього року після успішного контрнаступу Збройних Сил України, внаслідок якого було звільнено вагому частину окупованих територій. Не обійшли увагою представники ЗМІ й розкриття звірських злочинів російських військ проти мирних мешканців України.

Успішний контрнаступ

Успішний контрнаступ Збройних Сил України в Харківській області став однією з провідних тем у західних медіа на початку вересня: темпи звільнення населених пунктів регіону вражали представників ЗМІ і їх аудиторію.

Так матеріал про успіхи українського війська на фронті був опублікований на першій шпальті й став центральною темою у провідній польській газеті Gazeta Wyborcza. Стаття отримала назву «Україна контратакує: росіяни відступають під Харковом».

У матеріалі йдеться про несподівану атаку Збройних Сил України проти росіян та звільнення 20 населених пунктів Харківщини. А також про продовження Сполученими Штатами Америки постачання зброї до України.

«У Балаклії, де до війни мешкало 27 тисяч людей, у четвер вдень знову вивісили українські прапори. Центром міста пройшла колона українських БТРів, а жителі, які стояли на тротуарах з українськими прапорами в руках, не могли приховати емоцій», – пишуть польські журналісти.

Gazeta Wyborcza про звільнення Харківської області від російських окупантів

10 вересня великий аналітичний матеріал про успіх українського контрнаступу в Харківській області надрукувала британська газета The Guardian. Цій темі журналісти виділили цілу шпальту. Стаття називається «Росія перекидає додаткові війська в Харківську область для придушення наступу українських військ». У ній ідеться про успіх українського контрнаступу та звільнення понад 30 населених пунктів області, а також про передислокацію деяких російських підрозділів, щоб зупинити українське просування.

Аналітичний матеріал The Guardian про контрнаступ ЗСУ на Харківщині

Подібний до статті британських колег матеріал випустили й італійські журналісти. 11 вересня газета Corriere della Sera на першій сторінці свого випуску оприлюднила статтю про контрнаступ на Харківщині.

«Вихід росіян з Харківської області є найсерйознішою поразкою армії Володимира Путіна з часів невдачі взяття Києва на початку вторгнення. Український прорив був дуже швидким, швидше, ніж прогнозували самі військові експерти. Це перша перемога в контрнаступі: демонстрація того, що з правильною зброєю Київ може не тільки захищатися, але й атакувати», – пишуть у виданні.

Італійські журналісти пишуть про найбільшу поразку путіна на Харківщині

Життя в окупації

Після звільнення більшої частини Харківської області не лише українські, а й закордонні журналісти могли відвідати населені пункти, що весь час окупації знаходилися в повній ізоляції від цивілізованого світу. Так на перший план у західних медіа вийшли історії місцевих мешканців, в яких вони розповідали про реалії життя під російським ярмом.

13 вересня газета The Guardian опублікувала історії насильства. Українці розповіли британським журналістам про скоєні ворогом злочини та тортури, які довелося пережити місцевим жителям. Крім того, на шпальтах можна прочитати розповіді про смерті серед цивільних та переслідування росіянами колишніх військових, які брали участь в антитерористичній операції на сході України.

Британська газета про тортури та насилля, яке довелося пережити мешканцям Харківщини в окупації

З мешканцями, які тривалий час знаходилися під російською окупацією, також спілкувалися журналісти газети The Washington Post. Матеріал з назвою «Звільнені селяни розповідають про втечу військ» американці поставили на першу шпальту. Одним з підзаголовків публікації є «Приголомшені українці залишилися на руїнах після окупації».

«Я не можу повірити, що ми пройшли через щось подібне у 21 столітті», – зі сльозами на очах сказала журналістам жителька селища Залізничне.