Люди відразу об’єдналися: як жителі Новопокровської громади вирішують проблеми під час війни

Мешканці Новопокровської громади під час заходу / Фото: Слобідський край Мешканці Новопокровської громади під час заходу / Фото: Слобідський край

У Новопокровській ТГ Харківської області представники місцевого самоврядування, волонтери, активні жителі та експерти з децентралізації шукали шляхи, як підвищити рівень співпраці в громаді.

Про це повідомляє медіа «Слобідський край».

У Новопокровській громаді відбувся захід «Підвищення рівня співпраці між ОМС, громадянським суспільством та громадянами». Учасники зустрічі ділилися своїми думками щодо важливості такої співпраці. Так, 67-річна пенсіонерка Валентина Підіприголова все життя працювала у громаді і зараз хоче бути корисною. Тож завжди радо відгукується на запрошення допомогти, наприклад, у волонтерській роботі.

Волонтерка Карина Аврамич має трьох дітей, тому зосередилася на допомозі саме дітям громади. Вона теж підкреслює, що головне – співпраця селищної ради та місцевих жителів, бо саме це дає найкращий результат.

Про важливість підтримки батьків та небайдужих жителів громади розповідали працівники Новопокровського ліцею. Робота з дітьми та молоддю – одна з найважливіших завдань, яке разом вирішує громада. Облаштовані ігрові майданчики, працюють гуртки, тренується та бере участь у змаганнях дитяча футбольна команда.

– На самому початку війни люди відразу об’єдналися – патрулювали населені пункти, запобігали правопорушенням. Жителі громади приходили на пункти видачі гуманітарки і готові були працювати. Ті, хто виїхав, допомагали з медикаментами, дитячим харчуванням, яких не вистачало. Лише завдяки тому, що громада об’єдналася, ми змогли достойно пережити той час. І саме наша згуртованість продовжує давати результати, – розповідає Новопокровський селищний голова Олена Слабінська.

Одним із найважливіших питань для Новопокровської громади є забезпечення умов для розвитку та дозвілля підлітків та молоді. Серед варіантів його вирішення, які запропонували учасники заходу, було активне залучення молоді до проведення різних робіт та заходів. Це можуть бути як прибирання території, ліквідація сміттєзвалищ, так і культурні, освітні заходи. Також допомогти може програма підтримки лідерів серед школярів та молоді або створення організації небайдужих батьків.

Раніше ми писали, як у Дергачівській громаді місцева влада налагодила зв’язок з населенням. Відтепер через гугл-форму жителі надсилають до міської ради питання, які їх хвилюють, а відповіді отримують через соцмережі.

А також, як школярі Харківщини переходять на українську мову. «Слобідський край» поспілкувався з батьками, дітьми та вчителями стосовно використання державної мови в побуті та під час освітнього процесу. А також з'ясував, як діти впливають на вибір мови у спілкуванні батьків та що може заважати українцям повністю відмовитися від російської мови?