У Курилівській громаді обрали трьох старост

Зображення: Децентралізація Зображення: Децентралізація

Керівники трьох старостинських округів у Курилівській громаді Куп’янського району призначені після громадського обговорення, і вже в червні почнуть виконувати свої обов’язки.

Про це медіа «Слобідський край» повідомив начальник Курилівської сільської військової адміністрації Олександр Баулін.

Вибори відбулися у Подолянському, Лісностінківському, Глушківському старостинських округах. Враховуючи безпекову ситуацію у прифронтовій громаді, громадське обговорення проходило у форматі обходу мешканців населених пунктів, що входять до старостинських округів, куди мали бути призначені старости. Дотримання демократичності процедури призначення старост – принципова позиція керівництва територіальної громади.

– Обговорення відбувалося відповідно до чинного законодавства України. Був обхід, оскільки через те, що громада перебуває в зоні активних бойових дій, ми не можемо проводити зібрання людей. Саме з причини активних бойових дій ми могли навіть не проводити обговорення, а просто призначити старост. У законодавстві це прописано. Але ми вирішили зробити все в демократичний спосіб, хай і за таких непростих обставин. При тому, що ми були впевнені, що всі три кандидати у старости гідні тієї посади, на яку з 3 червня будуть офіційно призначені, – розповідає Олександр Баулін.

Активно застосовувати електронні цифрові технології не вдалося, каже керівник громади, знову ж таки через активні бойові дії, що точаться поруч із громадою.

– Електронні платформи для проведення обговорення не використовувалися – у нас немає належного зв’язку, щоб проводити такі заходи, як громадське обговорення у форматі онлайн. Був би зв’язок, авжеж, використовували б можливості електронних цифрових технологій. Втім майже до кожного мешканця старостинського округу вдалося зайти, люди з готовністю зробили волевиявлення, – наголосив Олександр Баулін.

Про зміни у національному законодавстві щодо діяльності та призначення старост «Слобідський край» повідомляв раніше.