Де Тарковський збирався знімати «Соляріс»

Де Тарковський збирався знімати «Соляріс»

Фото: tvkinoradio.ru

Дивно, але про наміри митця можна дізнатися з нашої газети 50-річної давнини. Як кажуть, не так сталося, як гадалося.

Відомо, що географія зйомок "Соляріса" доволі обширна. Павільйонні сцени знімали на «Мосфільмі». Натурні в Москві, в Криму і в Звенигороді біля Саввін-Сторожевського монастиря і на березі річки Руза. Там, наприклад, вдалося знайти вдале місце для будинку головного героя своєрідний котлован зі ставком і деревами, в якому можна було знімати на 360 °, не боячись «впустити» в кадр сучасний світ. Крім того, у вересні-жовтні група в обмеженому складі відвідувала з експедицією Токіо. Але за півроку до початко зйомок (березень 1971 року) плани були дещо іншими. У кадрі повинна була бути Україна. Газета "Соціалістична Харківщина" № 153 від 8 серпня у статті "Таємниці «Соляріса»" повідомляла:

"Зйомочна група на чолі з режисером Андрієм Тарковським приступила до роботи над фільмом «Соляріс» за однойменною популярною повістю відомого польського письменника-фантаста Станіслава Лема. Авторів фільму ця повість привабила не тільки гостродинамічним сюжетом, але й цілим комплексом найскладніших проблем зіткнення людини з таємницями космосу.

У групі «Соляріс» завершуються акторські проби. В центральній ролі Кріса Кельвіна глядачі побачать одного з найцікавіших акторів радянського кіно Донатаса Баніоніса, творця незабутніх образів у фільмах «Ніхто не хотів умирати», «Мертвий сезон», «Червоний намет», «Король Лір» та багатьох інших. У введеній авторами фільму ролі батька Кельвіна пробує свої сили Микола Гринько, що полюбився глядачам у образі Антона Чехова в фільмі Сергія Юткевича «Сюжет для невеликого оповідання». Цікаво, що Гринько знімався в найпершій картині Тарковського – «Ковзанка и скрипка». Втім, ця симпатія режисера до своїх давніх соратників виявилась і у виборі оператора.

Знімає фільм оператор Вадим Юсов. Всі, хто бачив фільм Тарковського «Іванове дитинство», пам’ятають прекрасну роботу Юсова. У новій картині операторові є де розвернутися. Адже вона буде кольоровою, двосерійною, а головне – стрічку присвячено космічній темі.

Буде в фільмі й музика. Хоральна прелюдія Й.-С. Баха, на думку творців фільму «Соляріс», найкраще донесе до глядача тему Землі.

Зйомочна група передбачає, крім павільйонних зйомок, виїхати на натуру, під Рівне (Україна). Частина зйомок, можливо, буде проведена в Японії, в Осаці".

Цікаво: у Японії зйомки відбулись, а ось під Рівному - ні.

Читайте також: Від Гоголя до Чернишевського, або Як доля пов`язала Харків з життям відомого письменника 

Матерiaли по темі

Автор: Інна Можейко
subscription
Підписка на розсилку
Хочу отримувати головні новини:
Підписка на розсилку
Хочу отримувати головні новини: