На Харківщині півмільйона гектарів сільгоспугідь потребують розмінування

30.12.2022 10:01 Агропром
Фото: Генеральний Штаб ЗСУ Фото: Генеральний Штаб ЗСУ

Харківська область є лідером серед інших регіонів України за кількістю вибухонебезпечних предметів. 500 тисяч гектарів території тут потребують розмінування.

Про це повідомляє «Слобідський край» з посиланням на заступника начальника Харківської ОВА Євгена Іванова.

Він зазначив, що заходи з розмінування території потрібно провести до початку сезонних робіт.

«Харківщина завжди була в трійці лідерів виробників сільгосппродукції. Але, на жаль, наразі ми маємо 500 тисяч га забруднених вибухонебезпечними предметами полів. Дуже важливо, що ми порушуємо питання розмінування територій зараз, тому що ці заходи за можливості слід провести до початку сезонних робіт», – розповів Євген Іванов.

За його словами, ситуація з розмінуванням сільськогосподарських земель значно ускладнюється тим, що північні та східні кордони регіону знаходяться під постійними обстрілами. Крім того, близько 2 % Харківської області все ще перебувають у тимчасовій окупації.

Наразі постає питання щодо складання графіків розмінувань, а також які сили можуть бути залучені від державних підрозділів та неурядових компаній.

Заступник начальника управління екологічної безпеки та протимінної діяльності Міністерства оборони України Олександр Щебетюк зазначив, що для розмінування полів Харківської області навесні буде залучено близько 40-50 піротехнічних та саперних груп ЗСУ, ДСНС, Держслужби транспорту та Національної поліції. В майбутньому до них можуть долучитися ще до 20 неурядових операторів – приватних та міжнародних компаній.  

«Загальна кількість груп буде збільшуватися, але й цієї кількості піротехніків не достатньо. ЗСУ зараз отримують військово-технічну допомогу. Тому планується, що весною на Харківщині до розмінування сільгоспугідь буде залучено 5 засобів механізованого розмінування», – повідомив Олександр Щебетюк.

Він додав, наразі одна із саперних машин уже працює в Чкаловській громаді.

Навесні Харківщина має отримати від датських партнерів квадрокоптер, який може сканувати поля щодо наявності там вибухонебезпечних предметів. Квадрокоптер літає на висоті 5 метрів та фіксує можливі місця замінувань, які й бачить у себе на моніторі оператор. Згодом у ці місця направляються піротехніки.

Нагадаємо, На Харківщині працює машина для розмінувань вартістю понад 18 млн.

А також, У Харківській області знешкодили понад 46 тисяч вибухонебезпечних предметів.