Темпи проведення посівної на Харківщині зросли: аграрії засіяли понад 410 тисяч гектарів полів

17.05.2023 18:53 Агропром
Фото: Слобідський край Фото: Слобідський край

У Харківській області аграрії засіяли 409,8 тисяч гектарів полів ярими зерновими та зернобобовими культурами, що становить 83% від планування

Про це «Слобідський край» пише з посиланням на дані заступника начальника ХОВА Євгена іванова.

Згідно з повідомленням Євгена Іванова, найбільш інтенсивно сільськогосподарські роботи проводяться в Красноградському та Богодухівському районах.

Важливим фактором, що сприяло успішному прогресу весняної посівної, стали покращені погодні умови на території області.

Наразі фермерські господарства активно працюють над посівом соняшнику, кукурудзи, гороху, сої, ярої пшениці, овесу, гречки, проса та ячменю. Упродовж осені 2022 року аграрії також засіяли 213,8 тисяч гектарів озимими культурами, які наразі перебувають у відмінному стані.

Згідно з прогнозом, якщо погодні умови продовжуватимуть бути сприятливими, очікується достатньо високий урожай озимої пшениці. Зазначено, що на полях, де дотримані всі необхідні технології, врожай озимої пшениці може досягати від 41 до 43 центнерів з гектара.

Загалом, планується, що в рамках весняно-польових робіт 2023 року буде засіяно 634 тисячі гектарів сільгоспугідь, що на 18% більше, ніж у попередньому році.

Нагадаємо, понад 570 тисяч гектарів посівних площ Харківської області є небезпечними для проведення будь-яких робіт. Наразі тривають перемовини щодо отримання експериментальної техніки для проведення розмінування. Аби розпочати роботи на полі, першочергово необхідне обстеження площі піротехнічними підрозділами. 

Нагадаємо також, що у Балаклійській громаді, враховуючи пропозиції ДСНС України та з метою захисту населення, заборонили проведення сільськогосподарських робіт на деяких територіях громади.

Головні новини Харківська область читайте на нашому сайті.

Автор: Галина Гришко