Мандруємо Харківською областю: музей «Багричівська садиба» на Дергачівщині

12.12.2021 12:00 Хронограф
Фото Сергія Лисенка Фото Сергія Лисенка

Сергій Лисенко – завзятий велотурист, невтомний пропагандист здорового способу життя, цінитель краси рідного краю та чудовий фотограф, а ще – небайдужа людина. Він заснував у Фейсбуці цікавий краєзнавчий проект: мандрує по Слобожанщині велосипедом, збирає та потім розповідає історії місцевих мешканців, спогади, супроводжуючи їх старими світлинами та власними, зробленими під час подорожі. Тож уперед – краєзнавчими шляхами Слобожанщини разом із Сергієм Лисенком!

Одна з моїх поки що нездійснених мрій – створити Краєзнавчий міський музей. Отже, я приємно був здивований, коли познайомився з «Багричівською садибою». Зовсім недавно я нічого про неї не знав, як, мабуть, і більшість жителів Дергачів. Так-от, «Багричівська садиба» має статус краєзнавчого музею від Департаменту культури і туризму Харківської облдержадміністрації ще з 2013 року.

У 2013 році «Багричівська садиба» ввійшла в 100 кращих садиб сільського зеленого туризму України. У 2017 році була відзначена за кращу експозицію на Агропромисловій виставці України «Агро-17». Власник садиби, Олег Яровий, був визнаний майстром декоративно-ужиткового мистецтва та отримав багато дипломів і почесних грамот від обласних та всеукраїнських організацій.