Як у Харкові слухали орган, коли його ще не було

17.11.2018 15:00 Хронограф
Фото з novoetv.kz Фото з novoetv.kz
Сьогодні важко уявити, що в Харкові купа людей зібралася послухати орган... у магнітофонному записі, та ще й платили за це гроші. Але це було зовсім недавно – всього 50 років тому.

"Соціалістична Харківщина" №  222 від 11 листопада

Мандруємо, сидячи в кріслах

На жаль, в нашому місті любителі музики позбавлені можливості слухати орган в концертному залі. Тому зрозуміло, що охочих побувати на вечорі звукозапису органної музики було значно більше, ніж їх міг вмістити великий зал Центрального лекторію.

З розповіддю про історію цього унікального інструмента, про його далеких предків й сучасні органи, збудовані за останнім словом техніки, виступив постійний ведучий цих вечорів П.І. Івановський.

Слухачі ознайомилися з творами старовинних та сучасних композиторів-органістів, дізнались, що вже в XVIII столітті писались органні твори не тільки релігійного змісту, а й світські, що певний внесок у розвиток органної музики був зроблений нашими вітчизняними музикантами. Поряд з кантатами і прелюдіями Баха можна було почути й уривки з танцювальною сюїти Ж.-Б. Лойє, хоральні вариації С.І. Танєєва та інші твори. Завдяки магнітофонному запису присутнім вдалось побувати і в Домському соборі в Ризі, і в Великому залі Московської консерваторії, і в концертних залах зарубіжних країн – всюди, де є цей величавий музичний інструмент, якого так не вистачає Харкову. Цікавою і корисною була ця своєрідна мандрівка.

М. Вярвільський.

Читайте також: Як у Харкові 70 років тому акордеони конструювали  

Автор: Інна Можейко