Як отримати допомогу на поховання: розглядаємо різні обставини

04.05.2021 14:48 Корисно

Насамперед, що слід зробити для отримання допомоги на поховання, це отримати витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть або довідку про смерть пенсіонера. Ці документи фактично слугують підставою для виплати допомоги.

– Зазвичай витяг з Державного реєстру видається у відділі реєстрації актів цивільного стану разом зі свідоцтвом про смерть. Якщо ж вам видають тільки свідоцтво, ви маєте право запитати і витяг. Також варто потурбуватися про відкриття рахунку в банку, оскільки саме на нього буде нараховуватися виплата, – розповів адвокат Роман Чумак.

Далі, за його словами, необхідно звернутися з документами до органу Пенсійного фонду, де перебував на обліку померлий пенсіонер, та подати заяву про виплату допомоги на поховання. На цьому порядок дій для отримання допомоги фактично завершується, і залишається лише чекати.

За загальним правилом, розмір допомоги на поховання складає двомісячну пенсію, яку отримував померлий пенсіонер. Виняток стосується лише осіб, звільнених з військової служби, та працівників органів внутрішніх справ, на поховання яких видається допомога в розмірі тримісячної пенсії, але не менше п’ятикратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Читайте також: Як прописатися у квартирі, що куплена в іпотеку – коментар юриста

Якщо пенсіонер помер за межами країни або на непідконтрольній Україні території, порядок дій майже не змінюється. Але може містити певні нюанси.

– Якщо пенсіонер помер в іншій країні, то єдине, що міняється, так це документ, на підставі якого виплачується допомога. У такому разі необхідно отримати свідоцтво про смерть або інший документ, що підтверджує факт смерті та виданий компетентним органом іноземної держави. Він додатково має бути апостильований або пройти легалізацію та бути перекладений на українську мову з нотаріальним засвідченням, – пояснив Роман Чумак.

Коли ж ідеться про ситуацію з непідконтрольною територією, адвокат радить звернути увагу на такі моменти: спочатку потрібно встановити факт смерті померлого пенсіонера в судовому порядку; потім з рішенням суду необхідно звернутися до відділу реєстрації актів цивільного стану для реєстрації смерті особи та отримання свідоцтва і витягу з Державного реєстру. Все інше за звичайною процедурою – звернення до Пенсійного фонду.

Автор: Олександр Гречаний