Які безкоштовні обстеження варто пройти усім мешканцям Харківщини старше 50-ти років

30.07.2021 13:05 Корисно
У Програмі медичних гарантій на 2021 рік передбачені спеціальні послуги для мешканців Харківської області, яким більше 50-ти років. За діагностику та лікування інсульту та інфаркту, ранню діагностику онкології та інші дослідження заплатить НСЗУ.

Як повідомили "Слобідському краю" в Національній службі здоров'я України, у Програмі медичних гарантій велика увага приділяється лікуванню інсульту та інфаркту, а також обстеженням для ранньої діагностики онкозахворювань.

За даними електронної системи охорони здоров’я, в Харківській області з 1 квітня 6348 пацієнтів, віком від 50 до 60, зверталися до кардіолога. Всю допомогу  пацієнту, включаючи обстеження, лікування, ліки та медичні засоби, оплачує Національна служба здоров’я України.

Читайте також: У Золочеві пройшов «Ярмарок здоров’я»

Також у ПМГ передбачено шість інструментальних досліджень для виявлення онкозахворювань: це мамографія, гістероскопія, езофагогастродуоденоскопія, колоноскопія, цистоскопія та бронхоскопія.

На таке безоплатне дослідження пацієнта направляє сімейний лікар, зважаючи на вік пацієнта, чинники ризику і спадковість.  

Так, із 1 квітня  за проведення  обстежень для ранньої діагностики раку НСЗУ заплатила медичним закладам Харківщини   майже 4,2 мільйони гривень. 

Зокрема, 7 700 жінок пройшли мамографію, а НСЗУ оплатила закладам понад 52 998 гривень. Понад 1,9 тисяч осіб отримали гастроскопію, а НСЗУ перерахувала закладам понад 1,5 мільйони гривень. Колоноскопію - обстеження кишечника - пройшли понад 640 пацієнтів, за це виплачено понад 626 тисяч гривень.

Читайте також: Як доглядати за садом після збору врожаю

Не забувати дотримуватися цих основних профілактичних заходів допоможе сімейний лікар або терапевт, з яким укладено декларацію. У декларації з сімейними лікарями уклали понад 883 тисяч людей віком 50+.   

Окрім того, за рецептом свого лікаря пацієнти мають можливість отримувати ліки від хронічних хвороб, зокрема від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми, безоплатно або з незначною доплатою.

Ідеться про Державну програму реімбурсації «Доступні ліки». Відколи ця програма перейшла в адміністрування НСЗУ, пацієнти отримують ліки виключно за електронним рецептом навіть не відвідуючи лікаря.

З квітня 2021 року цією програмою зкористался 80349 пацієнтів старше 50 років. Це 94% всіх, хто отримує ліки за програмою “Доступні ліки” в регіоні.