Місячний календар городника на квітень 2024

01.04.2024 10:20 Корисно
Фото: "Слобідський край" Фото: "Слобідський край"

Квітень – це саме той час, коли природа прокидається після зимового сну, і садівники та городники з нетерпінням чекають можливості розпочати сезонні роботи. Місячний календар може стати корисним інструментом у плануванні посівів та посадок, адже він ураховує вплив Місяця на ріст та розвиток рослин.

Вплив Місяця на рослини: загальні рекомендації

Ви ж знаєте, що сприятливими є дні перед новим Місяцем. Це час активного росту, ідеальний для посіву нового насіння та посадки рослин. Рослини, посаджені в цей період, мають більше шансів на успішне приживання та розвиток кореневої системи.

Перша чверть Місяця також є сприятливою для садових та городницьких робіт. Рослини активно ростуть і розвиваються, і цей період буде ідеальним для посадки нових рослин та пересадки розсади.

Раніше ми писали також, що НЕ треба робити з розсадою томатів

А ось повний Місяць є не найкращим для садових та городницьких робіт, особливо для посадки та пересадки: у цей період сила притягання Місяця є найсильнішою, що може призвести до стресу для рослин. 

В останню чверть Місяця рослини віддають перевагу активнішому росту над розвитком кореневої системи. Тому не рекомендується проводити посадку нових рослин чи пересадку розсади в цей період.

Зважаючи на все це, можна планувати садово-городні роботи так, щоб забезпечити здоровий розвиток рослин у вашому саду чи городі.

Сприятливі дні для посадки та пересадки

    1–2 квітня – сприятливі для посіву коренеплодів (картопля, морква, редиска, селера), цибулевих та томатів. Також ці дні чудово підходять для посадки плодово-ягідних культур – полуниця, малина, виноград та інші.

    5–6 квітня – сприятливі для посіву зелені (петрушка, кріп, салат), а також для висадки розсади капусти, перцю та баклажанів.

    10–11 квітня – сприятливі для посіву бобових культур (горох, квасоля), а також для посадки квітів.

    14–15 квітня – сприятливі для посіву огірків, кабачків, гарбузів, динь.

    21–23 квітня – сприятливі для пересадки плодових дерев та чагарників.

    25–30 квітня – сприятливі для посіву сидеративних культур.

Увага! Несприятливі дні у квітні 3–4, 7–9, 24 квітня. В ці дні не рекомендується сіяти та садити будь-які культури. Проте можна провести обробку рослин від шкідників та хвороб, а також зайнятися підготовкою ґрунту або компостуванням.

Місячний календар – це лише один з інструментів, який може допомогти вам у плануванні садово-городніх робіт. Не забувайте про здоровий глузд, досвід та знання про особливості агрокультури регіону. Важливо враховувати ризик заморозків. Опади в нашому регіоні також розподілені нерівномірно. Отже, прислухайтеся до таких рекомендацій: 

  •  Перед початком будь-яких робіт у саду та городі перевірте прогноз погоди.
  •  Використовуйте якісний насіннєвий матеріал та розсаду.
  •  Дотримуйтеся правил агротехніки для кожної культури.
  •  Не забувайте про прополку, розпушування ґрунту, підживлення та полив.