На Харківщину їде мандрівний міжнародний кінофестиваль

29.11.2023 20:53 Культура

Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини побуває на Харківщині.

Ювілейний, 20-й Фестиваль Docudays UA триватиме з 30 листопада по 12 грудня. Цого разу він пройде одночасно на Харківщині та на Черкащині, повідомляє «Слобідський край».

Це, в основному, будуть виїзди до невеликих міст і містечок та заходи у молодіжних центрах і хабах. Документальні фільми подивляться й курсанти/ки Харківського національного університету внутрішніх справ, працівники та клієнти філій Центру пробації, а також персонал і засуджені виправних установ, що підпорядковані Північно-Східному міжрегіональному управлінню з питань виконання кримінальних покарань.

– Цьогорічний Docudays UA – ювілейний, і було б просто нечесно, якщо б він не «замандрував» до Харкова – міста, в якому фестиваль фактично народився, – розповідає регіональна координаторка фестивалю у Харківській області Ольга Солапанова. – Тому Мандрівний у Харкові відбудеться, часто офлайн і з відкритими подіями. Окрім показів фільмів, на подіях будемо проводити обговорення стрічок, дискусії з проблем, що порушуються у фільмах або мають бути підняті в громаді. Також організуємо майстер-класи, тренінги і найголовніше – зустрічі з режисер(к)ами!

Незвичайною подією стане захід, присвячений інклюзії: під час нього буде проведений тренінг, де гості зможуть наочно зрозуміти важливість елементів інклюзії, а також навчитись допомагати людям, що мають інвалідність. А другий незвичний захід присвячений освіті, його особливість у тому, що цільова авдиторія починається з 6 років. До цієї події доєднається благодійний реабілітаційний центр «Kinder Velt», щоб провести терапевтичне заняття з дітьми та показати батькам нові шляхи для гарної комунікації в родині.

– Усього в програмі цьогорічного Мандрівного фестивалю 20 документальних стрічок із 13 країн світу: України, Швейцарії, Франції, Бельгії, Німеччини, Польщі, Італії, Данії, Чехії, Ірландії, Великої Британії, США, Канади. 8 українських та 12 зарубіжних стрічок, 10 повнометражних і 10 короткометражних. При цьому 6 фільмів міжнародного авторства мають спільне коріння з нашим контекстом, – говорить голова «Центру правових та політичних досліджень «ДУМА», регіональний координатор фестивалю Юрій Чумак. – Значна частка фільмів пов’язана саме з Харківською та Черкаською областями.

Центральна тема 20 Docudays UA – «Образ майбутнього» – це те, що нам варто уявляти і починати втілювати вже зараз. Це розмова про справедливість – невідворотнє покарання винних у воєнних злочинах, документування свідчень їхніх жертв і руйнувань. І про відбудову після нашої перемоги. 

Нагадаємо, у Харкові місяць тому пройшов кінофестиваль «Бардак».

Ми також писали, що фільм харківських документалістів «20 днів у Маріуполі» зробив фурор на фестивалі в Амстердамі. 

Автор: Дмитро Саломанка