Росія завдала по Україні більше 100 тисяч обстрілів за два роки війни – МВС

25.02.2024 15:43 Новини
Ігор Клименко / Фото: Віталій Носач, РБК-Україна Ігор Клименко / Фото: Віталій Носач, РБК-Україна

За два роки повномасштабної війни росія завдала по Україні майже 110 тисяч обстрілів, а правоохоронці задокументували 113 тисяч воєнних злочинів. 

Про це розповів міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко під час Саміту «Україна. Рік 2024», пише «Слобідський край». 

За два роки повномасштабної війни в Україні було зафіксовано майже 110 тисяч обстрілів. Він зазначив, що якщо ще рік тому міжнародні партнери навчали українських спеціалістів, як працювати рятувальниками, як розбирати завали і документувати воєнні злочини, то вже зараз Україна отримує десятки запитів стосовно обміну досвідом.

Якщо в перший рік повномасштабного вторгнення наші партнери пропонували навчання для рятувальників та поліцейських, то зараз ми вже отримуємо запити від наших іноземних партнерів на обмін досвідом, беспрецедетним і занадто «дорогим». Наші сили безпеки постійно вдосконалюються та однозначно стали сильнішими, запевнив Клименко.

Міністр розповів, що ті протоколи, за якими щодня працюють українські фахівці, дозволяють їм дуже швидко та ефективно виконувати свої задачі. Це стосується і застосування технічних можливостей у роботі окремих підрозділів.

Про зброю українського виробництва

Більше 50 % контрактів МВС – це закупівлі саме у вітчизняного оборонно-промислового комплексу. Лише лінійка броньованої техніки українського виробництва, яку наразі контрактує міністерство, налічує майже 10 моделей.

Про ефективність дронів та втрати ворога

За словами Клименка, за найскромнішими підрахунками українські безпілотні сили знищили російської техніки на більш ніж 5,5 мільярда доларів.

Бойові сили МВС не лише беруть участь у розробці та виготовленні ударних і розвідувальних дронів, а й практично використовують їх на лінії фронту. Лише за найскромнішими підрахунками наші безпілотні сили знищили ворожої техніки на більш як 5,5 мільярда доларів, розказав міністр під час Саміту «Україна. Рік 2024».

У МВС навіть є групи розробників-конструкторів та центр підготовки пілотів безпілотників.

Про масштаби мінування

За час повномасштабної війни сапери виявили більше 760 тисяч вибухонебезпечних предметів. Міністр додав, що більшість із них було знайдено на деокупованих територіях. Тому чим довше територія під окупацією, тим щільніше агресор її заміновує.

– Це виклик, який стоїть перед нами на десятиліття. 
Щоб розуміти масштаби забрудненості: за час повномасштабного вторгнення наші сапери виявили понад 760 тисяч вибухонебезпечних предметів. Переважна більшість – на деокупованих територіях. І ми знаємо, що роботи ще багато, бо чим довше територія під окпацією, тим щільніше її заміновує ворог. Але ми готові до цієї роботи. У наших саперів уже руки сверблять в очікуванні початку роботи після деокупації, – пояснив Ігор Клименко.