Рік викликів і здобутків: у Роганській громаді модернізують систему опалення

13.12.2021 15:26 Область Online
У Роганській селищній раді Харківської області підбили підсумки 2021 року.

Найбільшим викликом для Роганської ТГ Харківського району Харківської області був початок опалювального сезону. Адже системи опалення застарілі, а мешканці не хочуть переходити на індивідуальне електроопалення. Але, назважаючи на труднощі, опалення у громаді увімкнули вчасно, а наступного року централізовану систему теплопостачання будуть модернізовувати. Про це "Слобідському краю" розповіла Роганський селищний голова Марія Черненко.

– Також великим викликом на новий бюджетний рік для нас є реорганізація університету Докучаєва. Це другий за величиною платник податків у нашій громаді. Зараз ми чекаємо, що його структурні підрозділи залишаться зареєстрованими на території нашої громади, і бюджетні втрати будуть не такі великі. Якщо університет перереєструється у місто Харків, то втрати нашого бюджету складуть 8-9 мільйонів гривень, – зауважила Марія Черненко.

Читайте також: У Роганській громаді облаштували новий сквер

Ще одним викликом для громади стала пандемія коронавірусу. На території громади нема опорних лікарень, але є ФАПи, у які за кошти обласного бюджету купили кисневі концентратори та тести на Covid-19. Щодо вакцинації, то в Роганській ТГ щеплення отримали понад 50 % населення, майже 100 % вакциновані працівники освіти, нікого не було відсторонено від обов'язків. 

Серед здобутків громади – створення центру соціальних послуг. Ця галузь дуже затребувана у громаді, наголошує голова.

– Все більше і більше соціальних та адміністративних послуг ми надаємо населенню. Наразі взято під соціальний супровід 97 сімей, які опинилися в тяжких життєвих обставинах. Це дуже затребувано, люди постійно звертаються по допомогу. У нас є програма матеріальної підтримки, наразі дуже багато звернень у зв'язку з пандемією коронавірусу, – зазначила очільниця Роганської ТГ.

Читайте також: У Роганській громаді хочуть створити бізнес-інкубатор

Наступного року Роганська громада візьметься за модернізацію централізованої системи теплопостачання. Гроші на це виділила Харківська обласна рада. 

Також Роганська громада в числі перших у Харківській області підготувала Комплексний план просторового розвитку громади.