У Роганській громаді хочуть створити бізнес-інкубатор

21.05.2021 12:12 Рогань
До 31 травня жителі Роганської громади Харківської області зможуть підтримати проєкт селищної ради в онлайн-голосуванні.

Роганська селищна рада бере участь в конкурсі "Наша громада", де між громадами країни розігруєтьс 500 тисяч гривень. Її проєкт стосується створення на території бізнес інкубатора з розвитку креативних індустрій, «зеленого» туризму та органічного господарства.

Зокрема, в рамках проєкту планується проведення дистанційного навчання з питань започаткування бізнесу і розвитку вже діючих підприємств у громаді. Також ініціатива передбачає заходи із залучення інвестицій та сприяння працевлаштуванню мешканців громади.

Читайте також: В Ізюмі збудували новий басейн. Фото

Зокрема, не менше 100 початківців, які пройдуть дистанційне навчання та розроблять свій бізнес-план, протягом шести місяців матимуть консалтинговий супровід від експертів.

Окрім цього, в громаді запланували залучити інвестиції для реалізації не менше 20 бізнеспланів учасників.

За призові кошти в громаді облаштують відеостудію для запису/трансляції виступів викладачів та бізнес-консультантів і відкритий простір для проведення консультацій. Також передбачається створення порталу для проведення онлайн-навчання, консультацій, нетворкінгу і просування товарів та послуг учасників бізнес-інкубатора.

Планується, що навчання проводитимуть викладачі з бізнес-досвідом, яких відбиратимуть на конкурсній основі.

Загальна вартість проєкту складає 675 тисяч гривень. З них 500 тисяч гривень громада може виграти у конкурсі. Ще 150 тисяч гривень – внесок місцевого бюджету, 25 тисяч гривень – кошти партнерів.

Станом на 21 травня проєкт підтримали 137 осіб.

Взяти участь у голосування можна до 31 травня. 

Для цього треба зареєструватися на сайті через свій профіль у соцмережі або електронну пошту. Кожна людина може підтримати по 5 різних проєктів, поставивши відмітку «Проголосувати».

Організаторами конкурсу є телеканали ICTV та СТБ у партнерстві з Українським кризовим медіацентром у рамках Програми USAID  «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE). 

До наступного етапу пройдуть 13 громад-учасниць, які отримають найбільше інтернет-голосів. Ще 13 громад-учасниць, обере журі. Їх відбір триватиме до 6 червня. З 14 серпня до 27 вересня триватиме фінальне голосування. 
Проєкти громад оцінюватиме тільки журі.

Автор: Олена Загребельна