Юлія Світлична зустрілась з главою Представництва Європейського Союзу в Україні

Юлія Світлична зустрілась з главою Представництва Європейського Союзу в Україні

Фото: ХОДА

Під час зустрічі голова ХОДА Юлія Світлична та глава Представництва Європейського Союзу в Україні Хюг Мінгареллі обговорили стан соціально-економічного розвитку регіону, хід реформи децентралізації та об’єднання громад, а також співпрацю Харківщини з ЄС.

На початку зустрічі Юлія Світлична навела дані щодо розвитку співпраці регіону з Європейським Союзом за останні декілька років. Починаючи з 2016-го, експорт харківських підприємств до країн Європейського Союзу збільшився на 40 %. З 2016 по 2018 рік на Харківщині реалізовано більше ніж 30 європейських проектів та програм, включаючи програми міжнародної технічної допомоги та деякі фінансові програми, зокрема.

Голова ХОДА також відзначила активізацію процесу об’єднання громад в області. Вона повідомила, що наразі на Харківщині вже створено 17 об’єднаних територіальних громад, у тому числі найбільшу в Україні Лозівську ОТГ. Зараз на її території проживає понад 74 тисяч осіб, проте у подальшому процесі об'єднання кількість жителів ОТГ має перспективу збільшитися до 100 тисяч.

– Також можу сказати, що ще чотири новостворені об’єднані територіальні громади входять до 20-ки найбільших в Україні, – сказала Юлія Світлична. – Бюджет Харківської області зріс втричі, що дозволяє нам ремонтувати, будувати та відновлювати. Саме цих змін очікують люди на місцях. Саме цим ми доводимо, що таке реформа децентралізації, що таке нова країна та що таке відповідальність влади. Тому що деякі об’єкти, які сьогодні ремонтуються та реконструюються, чекали на це 20–30, а то й 50 років.

Голова ХОДА також акцентувала увагу на підвищенні рівня бізнес-активності в регіоні та розвитку міжнародного авіасполучення. Так, цього року в Харківському аеропорту відкрито додатково 10 напрямків – сезонних та регулярних рейсів. Харків має до 100 рейсів на тиждень.

Глава Представництва ЄС в Україні відзначив, що всі наведені дані є дуже позитивними.

– Коли ми чуємо, що є позитивний розвиток ситуації, це надзвичайно важливо для нас, – сказав Хюг Мінгареллі. – Ми абсолютно впевнені в тому, що місцеві та регіональні органи влади відіграють надзвичайно важливу роль у соціально-економічному розвитку країни. Ви дали дуже позитивні цифри, що свідчать про розвиток експорту та промисловості. Що стосується експорту, у нас також є позитивні дані, які підтверджують цю інформацію. Україна загалом та Харківщина, зокрема, дуже значним чином підвищили обсяги експорту до країн ЄС.

Глава Представництва ЄС в Україні наголосив також на важливості реалізації всіх заходів у рамках реформи децентралізації як на державному, так і на регіональному рівнях.

– За нашим досвідом, належним чином проведена децентралізація приводить до підвищення якості соціально-державних послуг, які надаються громадянам. І в цьому сенсі ми прагнемо ділитися з вами тим досвідом, який у нас є. Надзвичайно важливо, щоб як місцеві, так і центральні органи влади підтримували процес становлення та розвитку об’єднаних громад, – сказав Хюг Мінгареллі.

Він також відзначив позитивну динаміку, яка спостерігається у розвитку сфери охорони здоров'я, та запропонував Юлії Світличній під час наступного візиту до Києва зустрітися з представниками Європейського інвестиційного банку задля обговорення потреб цієї сфери на наступний період.

Читайте також: Три об’єднані громади області отримали землю в комунальну власність

Матерiaли по темі

subscription
Підписка на розсилку
Хочу отримувати головні новини: