На Харківщині до «Армії відновлення» долучились майже півтисячі людей

07.03.2023 13:51 Суспільство
Фото: ХОВА Фото: ХОВА
Харківська область посідає третє місце за чисельністю «Армії відновлення» з початку року після Полтавської та Донецької областей.

Про це «Слобідський край» пише з посиланням на прессужбу Харківської ОВА.

«Від січня 2023 року на Харківщині до суспільно корисних робіт уже приєдналося 478 людей. Щоб стати учасником цієї програми, незайнятий громадянин повинен звернутися до підрозділу служби зайнятості за місцем проживання або перебування і, якщо наразі не знайдеться робота за фахом претендента, йому буде запропоновано роботу в «Армії відновлення», – йдеться у повідомленні.

Залежно від потреб громади угода на участь у цій програмі може укладатися на різні, в тому числі й невеликі, терміни. Це офіційна робота, за яку нараховується мінімальна заробітна плата в сумі 6700 гривень.

«Зараховується пенсійний і страховий стаж, людина має всі соціальні гарантії, передбачені законодавством, зокрема лікарняні. Середній вік учасників «Армії відновлення» – 45 років, із них вищу освіту мають 22 % громадян», – говорять у Департаменті соціального захисту населення ХОВА.

«Армія відновлення» вже працює в 30 громадах Харківської області. Нещодавно, згідно з рішенням Харківської військової районної адміністрації, прийнято рішення впровадити програму й у місті Харків. Зараз триває визначення замовників робіт.

Нагадаємо, у Харкові виділили додаткові кошти на відновлення міста після обстрілів. Таке рішення ухвалили депутати Харківської міської ради на позачерговій сесії, що відбулася в дистанційному режимі.

Нагадаємо також, що у Харківській області зріс попит на робочі професії, а кількість безробітних у 2022 році зменшилася через те, що люди виїздили за кордон або в інші регіони країни.

Головні новини Харківська область читайте на нашому сайті.