На Харківщині зареєстровано понад пів мільйона переселенців: які зміни їх чекають

02.08.2023 18:32 Суспільство

У Харківській області зареєстровано понад пів мільйона внутрішньо переміщених осіб, деяких з них торкнуться нововведення щодо надання державної допомоги ВПО.

Як передає «Слобідський край», про це на брифінгу 2 серпня розповіла  в. о. директора Департаменту соціального захисту населення Харківської ОВА Тетяна Печура.

Вона нагадала, що з 1 серпня 2023 року змінюється порядок призначення виплат для внутрішньо переміщених осіб.

«Постанова посилила фокус на тих ВПО, які перебувають в складних життєвих обставинах. Тобто усі ВПО, які отримували допомогу на проживання до 1 серпня 2023 року, продовжать отримувати виплати автоматично ще на 6 місяців. Зокрема, ця допомога не буде виплачуватися тим, хто перебував за кордоном понад 30 днів без серйозних причин і тим, хто повернувся до покинутого місця проживання чи відбуває покарання в місцях позбавлення волі», – прокоментувала в. о. директора Департаменту соціального захисту населення ХОВА.

Як і раніше продовжать отримувати допомогу в розмірі 3 тисячі гривень особи з інвалідністю і діти, а 2 тисячі гривень – всі інші переселенці. Серед нововведень – зміна періоду виплат ВПО – 15 і 28 числа.

«З 1 вересня 2023 року змінюється порядок держдопомоги, тобто будуть враховуватися майнові особливості. Зокрема, гроші більше не отримуватимуть ті ВПО, які від моменту ухвалення цієї постанови придбали новий транспортний засіб, з року випуску якого минуло менше 5 років. А також – земельну ділянку, квартиру, будинок на суму понад 100 тисяч грн. Не отримуватимуть допомогу і ті, хто мають на депозитному банківському рахунку кошти у загальній сумі понад 100 тисяч грн чи придбали іноземну валюту на суму понад 100 тисяч грн», – сказала Тетяна Печура.

Окрім того, Уряд до 1 листопада 2023 року відтермінував новацію щодо оформлення допомоги на проживання. Згідно зі змінами, за оформленням допомоги на проживання має звертатися одна особа від всієї сім’ї, а не кожен член сім’ї окремо.

Більше про постанову Уряду «Деякі питання підтримки внутрішньо переміщених осіб» читайте у нашома матеріалі: Виплати для ВПО: кому можуть відмінити

Нагадаємо, термін ідентифікації в Ощадбанку отримувачів пенсій, який планувалося запровадити з серпня,  продовжено до кінця січня 2024 року. До отримувачів виплат ВПО ідентифікацію взагалі не застосовуватимуть.

Також ми писали, що з березня в Україні  проходила поетапна індексація пенсій та виплата компенсацій. Останнє підвищення було у липні, але у серпні деякі категорії громадян, у тому числі пенсіонерів можуть отримати додаткові гроші.

Більше новин  Харківська область читайте на нашому сайті.