Хто отримає більшу пенсію у серпні

02.08.2023 10:20 Суспільство
Фото: gsminfo.com.ua Фото: gsminfo.com.ua

З березня в Україні  проходила поетапна індексація пенсій та виплата компенсацій. Останнє підвищення було у липні, але у серпні деякі категорії громадян, у тому числі пенсіонерів можуть отримати додаткові гроші.

До Дня незалежності деякі категорії громадян, у тому числі пенсіонери, можуть отримати додаткові виплати у розмірі від 450 до 3 100 грн, у тому числі, як подяку за внесок у захист країни.

 Постанова Кабміну України встановлює наступні розміри виплат для визначених категорій осіб:

  • учасники бойових дій, постраждалі учасники Революції Гідності та колишні неповнолітні (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язні концтаборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також діти, які народилися в зазначених місцях примусового тримання їхніх батьків ‒ 1 000 грн;
  • особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною – 3 100 грн;
  • члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, статус яким установлено згідно з пунктом 1 Ст. 10 Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, дружини (чоловіки) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, дружини (чоловіки) померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге – 650 грн;
  • члени сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України – 1 000 грн;
  • учасники війни та колишні в’язні концтаборів, гетто, інших місць примусового тримання, особи, яких було насильно вивезено на примусові роботи, діти партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога ‒ 450 грн.

Також виплати отримають особи з інвалідністю внаслідок війни та колишні малолітні (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язні концтаборів, гетто, інших місць примусового тримання, визнані особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:

  • особи с інвалідністю I групи ‒ 3 100 грн;
  • II групи ‒ 2 900 грн;
  •  III групи ‒ 2 700 грн.

Раніше ми писали також, кому підвищили пенсії з 1 квітня.

Також ми писали також про те, як оформити субсидію на неопалювальний період.

А ще ми писали про те, як  евакуйованим жителям Харківщини отримати пенсію, субсидію або соціальну допомогу.

Додатково з питань соціальних виплат, пенсій можна звернутися на урядову гарячу лінію за номером 1545. Вона працює цілодобово, а дзвінки безкоштовні.

Головні новини Харківська область читайте на нашому сайті.

Автор: Ірина Мнішек