Призначення пенсій на тимчасово окупованих територіях: Верховна Рада України прийняла новий закон

20.03.2023 18:33 Суспільство
Фото: www.sud.ua Фото: www.sud.ua

Верховна Рада змінила строки подання документів для виходу на пенсію. Це стосується людей, які проживають на тимчасово окупованих територіях або територіях, де ведуться активні бойові дії.  

"За" проголосувало 274 народні депутати – пише "Слобідський край" з посиланням на телеграм-канал Ярослава Железняка.

Суть змін: на період дії воєнного стану на тимчасово окупованих територіях або на територіях, де ведуться бойові дії,  пенсія за віком та по інвалідності призначається з дня, що настає за днем досягнення  пенсійного віку або, відповідно, встановлення інвалідності органами медико-соціальної експертизи, незалежно від строку звернення за пенсією.

У пояснювальній записці зазначено, що в різний період після повномасштабного вторгнення окупованими були близько 20 % території України, а сотні тисяч громадян України опинились в окупації; у них не було доступу до Інтернету. В цих умовах люди не могли подати документи до Пенсійного фонду навіть дистанційно. 

Саме тому для цієї категорії людей знята вимога у тримісячний термін з настання пенсійного віку подати документи до Пенсійного фонду за умов збереження виплат. 
  
Тобто, наприклад,  якщо людина звернеться навіть через 10 місяців після настання пенсійного віку, їй все одно призначать пенсію. При цьому всі виплати, які вона повинна була отримати з моменту настання пенсійного віку, їй будуть збережені і виплачені. 

Такі особливості будуть тривати  на період дії воєнного стану та протягом 3 місяців після його припинення.

Крім пенсіонерів за віком та осіб з інвалідністю, цей закон стосується також тих, кому призначається пенсія у зв’язку з втратою годувальника – з дня, що настає за днем смерті годувальника, а також пенсія за вислугу років – з дня, наступного за днем звільнення з роботи, яка дає право на таку пенсію, але не раніше 24 лютого 2022 року.

Раніше ми писали також , що у Харківській області відновили видачу пенсій ще в 34 населених пунктах.

Нагадуємо також, що загалом на обліку в Харківській області перебуває майже 730 тисяч отримувачів пенсійних виплат, з них на деокупованих територіях – 166 тисяч осіб.

Про головні новини Харківська область читайте на нашому сайті.