У Балаклійській громаді шкільні їдальні відкрили двері для батьків

25.01.2022 11:45 Суспільство

Поки сторінки соцмереж та батьківські чати рясніють повідомленнями про недосолені супи та компоти без цукру, представники влади на місцях реагують на ажіотаж навколо теми дитячого здорового харчування по-різному: одні громади намагаються відтермінувати повний перехід до здорового харчування, інші сміливо приймають виклик. В Балаклійській ТГ Харківської області запросили батьків (по кілька представників від кожного класу) самим подивитися та покуштувати, що їдять їх діти в школах.

Напевно, вже кожен житель Харківської області знає про харчову реформу, що сміливо впроваджується в школах та дитячих садках. І поки сторінки соцмереж та батьківські чати рясніють повідомленнями про недосолені супи та компоти без цукру, представники влади на місцях реагують на ажіотаж навколо теми дитячого здорового харчування по-різному: одні громади намагаються відтермінувати повний перехід до здорового харчування, інші сміливо приймають виклик.

Балаклійський ліцей номер 2

Із розумінням батьківських острахів та різних смакових уподобань дітей поставилися у Балаклійській ТГ. Із дотриманням усіх карантинних норм запросили батьків (по кілька представників від кожного класу) самим подивитися та покуштувати, що їдять їх діти в школах.

Балаклійський ліцей номер 2

Секретар Балаклійської міської ради Оксана Бондар розповіла «Слобідському краю», як у громаді проходить харчова реформа:

Оксана Бондар, секретар Балаклійської міськради

– Багато років я працювала директором Балаклійського ліцею № 3. Тому точно знаю, смаки дітей треба поважати, до нововведень діти завжди готові, якщо враховувати їхні потреби і вподобання. Питання дитячого харчування в Балаклійській ТГ – на особистому контролі голови громади Івана Столбового. Тому ще з вересня почали опрацьовувати запропоноване Клопотенком меню, поступово зменшувати кількість цукру і солі. Намагалися, щоб процес переходу на нове меню проходив для дітей якомога простіше і, звісно ж, щоб було смачно. В нашій громаді регулярно проводяться моніторингові виїзди щодо перевірки смакових якостей обідів та їх відповідності новим нормам. Вчора я особисто куштувала в ліцеї № 3 смачну запіканку, розмовляла з учнями про мінуси і плюси нового меню.

Для делегації батьків відкрила свої двері їдальня Балаклійського ліцею № 2. Директорка навчального закладу Олена Манілова перед початком екскурсії ознайомила батьків з новими харчовими нормами, затвердженим шкільним меню та запросила гостей самим переконатися, чи смачно готують для учнів.