У Харкові вперше зафіксували новий підвид коронавірусу: пояснення лабцентру

23.03.2023 16:18 Суспільство

Лікарі очікують швидке поширення вірусу серед мешканців Харківської області.

На території міста Харків вперше виявили новий штам коронавірусу Оmicron лінії ХВВ.1.5 «Кракен». Про це кореспонденту медіа «Слобідський край» повідомила головна державна санітарна лікарка Харківської області Любов Махота.

За її словами, наразі до нового штаму в населення відсутній колективний імунітет, тому очікується швидке поширення вірусу серед мешканців Харківщини та значне зростання захворюваності на COVID.

«Ми вже спостерігаємо збільшення інтенсивності епідпроцесу і швидкості поширення його. Ми можемо розцінювати це як початок нової хвилі не тільки у Харківській області, а й по всій Україні відмічається збільшення реєстрації кількості захворювань», – зазначає Любов Махота.

Для того щоб виявити, який штам циркулює на території області, з Харківщини відправляють проби біологічного матеріалу від інфікованих у референс-лабораторію Центру громадського здоров'я у Києві. Відзначається, що хвороба зазвичай протікає у легкій формі й людина швидко одужує.

«Не відмічається тяжкого протікання, має легку клінічну картину, аналогічну простудним захворюванням. Група ризику, як і при попередніх штамах коронавірусу, страждає у першу чергу», – каже головна санлікарка.  

Аби захистити себе та своїх близьких, потрібно вакцинуватися та робити бустерні щеплення, зазначає Любов Махота.

«Ризик летального завершення, як і при тих штамах, які у нас циркулювали до цього, значно менший у вакцинованих людей. Особливо у тих, хто зробив ще дві бустерні дози. Особливо цього року помітна тенденція, коли частка вакцинованих серед летальних випадків становить менше одного відсотка», – розповідає Махота.

Нагадаємо, за тиждень у Харківській області на ГРВІ, грип та COVID-19 захворіло 2428 людей, з них 750 – діти віком до 17 років.

Раніше ми писали, що майже всі хворі на COVID у Харківській області мають штам «Омікрон».

Нагадаємо, у Харківській області збільшилась кількість летальних випадків. Найбільшу кількість випадків захворюваності на COVID-19 реєструють серед мешканців Харківського району, в тому числі в місті Харків, вона складає 65 % від загальної кількості зареєстрованих випадків.

Головні новини Харківська область читайте на нашому сайті.

Автор: Ксенія Карпенко