В Україні підвищили тариф на світло для населення

31.05.2024 17:38 Суспільство
Фото: ілюстративне Фото: ілюстративне

З 1 червня єдиний тариф на електроенергію для населення буде становити 4,32 грн/кВт.

Про це повідомляє «Слобідський край» з посиланням на Міненерго. 

Кабмін підвищив тариф на світло для населення, він діятиме з 1 червня 2024 року до кінця квітня 2025 року, тобто менш ніж рік.

Крім того, протягом опалювального періоду (з 1 жовтня 2024 року по 30 квітня 2025 року) передбачено пільговий тариф для споживачів, які використовують електроопалювальні установки, на рівні 2,64 грн/кВт год (при споживанні ними в цей період до 2000 кВт/год електроенергії на місяць).

При цьому «нічний тариф» (при встановленому відповідному двозонному лічильнику) складатиме 2,16 грн за кВт*год.

«Підвищення тарифу – це складний, але необхідний крок. Мета – не залишитись без світла, втримати систему. Нас чекає масштабна реконструкція, яка потребує величезних сил і коштів. Весь цей час триває ремонтна кампанія на об’єктах генерації, розподілу та передачі. На жаль, розуміємо, що обстріли об'єктів енергетики з боку ворога будуть продовжуватись, і маємо задіяти усі можливі ресурси», – сказав міністр енергетики Герман Галущенко.

Нагадаємо, у Харкові внаслідок атаки на місто 22 березня були зруйновані 5 електропідстанцій, зруйнована ТЕЦ-5. Наразі у місті введені погодинні графіки відключення світла. З 26 березня у Харкові закінчився опалювальний сезон, що дозволить зменшити навантаження на енергосистему.

Автор: Ксенія Карпенко