«Воїн – це той, хто має в собі рішучість»: гвардієць «Дід» про мотивацію на передовій

21.02.2023 10:55 Суспільство
Із самого початку повномасштабного вторгнення гвардієць брав участь у бойових зіткненнях у найгарячіших точках Харківської області. Разом з побратимами військовий стояв на захисті Слатиного, Прудянки та Козачої Лопані.  

Про це повідомляє «Слобідський край» з посиланням на Східне оперативно-територіальне об'єднання НГУ.

Нацгвардієць Євген з позивним «Дід» почав свій шлях військового у 2020 році. Спочатку строкова військова служба, потім – контракт. Зараз же чоловік виконує службово-бойові завдання у лавах 3-ї бригади оперативного призначення «Спартан».

На початку повномасштабного вторгнення Євген знаходився у відпустці після ротації із зони ООС, проте мав швидко повернутися до місця несення служби – до Харкова.

 «Я – головний сержант роти, тому задач дуже багато. Це може бути підготовка особового складу, підготовка сержантського складу, евакуаційні місії. Також можу заїжджати на позиції з людьми та брати безпосередню участь у бойових діях. А якщо ми займаємо нові позиції – проводжу рекогностування (розвідка для здобуття відомостей про противника, що проводиться особисто командиром. – Прим.)», – розповів нацгвардієць.

З 24 лютого брав участь у бойових зіткненнях у найспекотніших точках Харківщини. Серед них – Слатине, Прудянка, Козача Лопань. До того ж виконував службово-бойові завдання у Донецькій області, а саме КПВВ «Майорське» під Горлівкою та Бахмутом.

«Дід» розповів і про бойову підготовку підрозділів противника. Найнижчу ланку серед них посіла росгвардія. За словами військового, їх бійці погано організовані, мають нульову підготовку та не розуміють навіть примітивні прийоми, такі як підходи до противника або маскування.

«Вони просто двома відділеннями йшли посеред поля в чорній формі влітку, тобто їх бачиш за три кілометри і можеш спокійно піти в бій. Регулярні війська рф трішки на кращому рівні, але найважче – це з ПВК. Ми стикалися з «лігою» та «вагнер», з ними найскладніше», – зауважив військовий.

Євген розповів, що служба для нього – це обов’язок, як громадянина та як військовослужбовця.

«У першу чергу ми захищаємо наших близьких, наші родини, наших жінок, дітей, друзів, батьків – і лише ти і твоя зброя стоїть між ними і ворогом. Військовослужбовець – це не просто людина, яка одягнула форму і їй вручили зброю. Військовослужбовець – це в першу чергу дисципліна, вихованість, підготовка та рішучість. Тому я вважаю воїнами всіх, хто мав рішучість взяти зброю та стати у стрій захищати Батьківщину та свою сім’ю. Бо воїн – це людина, яка має в собі відвагу прийняти бій та навіть загинути заради того, що вона любить і цінить», – зазначив він.

Військовослужбовці бригади Нацгвардії «Спартан» є питомою складовою Сил оборони України. Вони ефективно нищать російських загарбників на сході України, ведуть бої за волю та суверенітет українських земель. Наразі триває рекрутингова кампанія, бригада набирає до своїх лав високомотивованих добровольців.

Нагадаємо, нещодавно у Харківській області стартував набір до «Гвардії Наступу». Приєднатися до формувань кличуть умотивованих та патріотичних громадян, які братимуть участь у звільненні тимчасово окупованих територій. Варто зазначити, що кампанія – не є мобілізацією населення, а кожен доброволець зможе самостійно обрати бригаду, до якої хоче долучитися.

Станом на 10 лютого в Україні близько 7 тисяч людей оформили заяви на вступ до «Гвардії наступу».