Кабмін затвердив новий порядок обліку призовників: що змінилось

03.01.2023 19:54 Влада
Кабінет Міністрів України затвердив новий порядок обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Відповідна постанова була прийнята на засіданні Кабміну 30 грудня, повідомляє «Слобідський край» з посиланням на Урядовий портал.

Передбачено здійснення військового обліку призовників, військовозобов'язаних і резервістів державними органами, підприємствами, установами та організаціями за списками персонального обліку відповідно до пропозицій Національного агентства з державної служби України та Державної служби статистики України.

  • Звірка даних призовників може проводитись шляхом обходу дворів, який санкціонує місцева влада (мер, сільський чи селищний голова).
  • Подавати відомості про себе для військкомату можна буде через «Дію», при декларації місця проживання (порядок та механізм має розробити Міноборони).
  • Також у постанові прописано взаємодію між Єдиним державним реєстром військовозобов'язаних та іншими державними базами даних. Тобто свіжі дані про призовника автоматично стікатимуться до військових.
  • Приймати на роботу або навчання військовозобов'язаного зможуть лише після пред'явлення ним актуального військового квитка (у тому числі через «Дію»), або ж постановки на військовий облік.
  • Жінки-лікарі або фармацевти, які не перебували на військовому обліку до затвердження цього порядку, можуть працевлаштовуватися як невійськові до кінця 2026 року.
  • На керівників підприємств поклали обов'язок сповіщати працівників про призов і доводити наказ про це їм під підпис.
  • Дипломатичні відомства будуть вести військовий облік серед українців, які перебувають за кордоном. І «сприяти» їхньому поверненню в Україну під час мобілізації, у воєнний час та особливий період.
  • Усі центри зайнятості будуть подавати інформацію про безробітних військовозобов'язаних.

Нагадаємо, наказом Міністерства оборони України внесено зміни до «Про затвердження Переліку спеціальностей та/або професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями, після одержання яких жінки беруться на військовий облік військовозобов’язаних». 

Нагадаємо також, що Кабінет Міністрів України продовжив автоматичне призначення частини соціальних виплат, дія яких сплила під час воєнного стану.

Раніше ми писали також, чи можна вийти на пенсію достроково під час війни . 

Головні новини Харківська область читайте на нашому сайті

Автор: Галина Гришко