Молодіжний хаб та ремонт шкіл: які плани в Золочівської громади

21.02.2022 17:06 Влада
Фото: oblrada.kharkov.ua Фото: oblrada.kharkov.ua

Голова Харківської обласної ради Тетяна Єгорова-Луценко відвідала Золочівську громаду, де обговорила проблемні питання двох шкільних закладів та селищного Будинку культури.

На своїй сторінці Facebook керівниця облради продовжує традиційні відеозвернення до мешканців громад, які збирається відвідати. По дорозі у Золочів 17 лютого вона розповіла, чому відвідує саме цю громаду.

– Дуже багато було звернень громадян, щоб я завітала саме в цю громаду. Хочу поспілкуватися з головою Золочівської ТГ, адже він новообраний. Важливо почути проблематику їх громади, – зазначила Тетяна Єгорова-Луценко.

У Золочівській громаді Тетяні Єгоровій-Луценко презентували план створення сучасного молодіжного хабу на базі бібліотеки. Проєктно-кошторисну документацію громада вже готує. Молодіжний хаб у майбутньому може забезпечити для молоді здорове та цікаве дозвілля, доступ до сучасних технологій та можливість спілкуватися з однолітками.

– Бібліотека має класне приміщення. Вона розглядається як проєкт молодіжного хабу. Молодь матиме можливість не тільки читати книжки, а й відвідувати IT-кабінет, буде простір для спілкування та обміну ідеями. Я знаю, що цим проєктом опікувався народний депутат Павло Сушко. Думаю, що ідея знайде в нього підтримку, – сказала Тетяна Єгорова-Луценко.

Читайте також: На Богодухівщині відремонтували 29,5 кілометра дороги Золочів-Максимівка. Фото

Також увагу очільниці облради звернули на селищний Будинок культури, де необхідно реставрувати залу для глядачів. За словами Тетяни Єгорової-Луценко, питання приведення до ладу будинків культури є важливими для багатьох громад.

Молодіжний хаб та ремонт шкіл: які плани в Золочівської громади

– Звісно, ми опікуємося закладами охорони здоров’я, освіти, соціальним напрямом. Але не можемо забувати про культуру. Отже, крок за кроком потрібно займатися будинками культури. Це також важливий сектор роботи, – наголосила голова Харківської облради.

Під час робочої поїздки на Золочівщину Тетяна Єгорова-Луценко не оминула увагою і заклади освіти. Відвідала Золочівську школу мистецтв. Школа була заснована ще в 1969 році. Наразі будівля потребує ремонту даху, фасаду, оновлення системи вентиляції та електрики. Для відновлення роботи закладу та завершення робіт з реконструкції вже розроблено проєктно-кошторисну документацію.

Як зазначив очільник Золочівської ТГ Віктор Коваленко, школа мистецтв рік тому була прийнята в комунальну власність громади. Реконструкція шкільних приміщень почалася ще у 2017 році. Втім об’єкт в експлуатацію не зданий.

Молодіжний хаб та ремонт шкіл: які плани в Золочівської громади

Школа має музичні інструменти, зокрема цифрові, комп’ютерну техніку, акустичне та відеообладнання. Також є бібліотека, в арсеналі якої значний фонд музичної та іншої спеціальної літератури.

Після музичної школи голова облради відвідала Олександрівський ліцей, де проводиться реконструкція приміщень під дошкільний підрозділ. Минулого року в ліцеї провели ремонт покрівлі, замінили каналізаційну систему та частково оновили їдальню. Будівельна готовність закладу становить 80 %. Зараз у ліцеї навчається понад 144 дитини та працює 29 педагогів.

Читайте також: Позачергова сесія облради: навіщо збиралися депутати

Тетяна Єгорова-Луценко наголосила на тому, що роботи в обох школах мають бути завершені в найкоротші терміни, а вона разом із депутатами обласної ради буде шукати можливості для їх фінансування.

– Ми сьогодні побачили цілу низку об’єктів, які потребують додаткових коштів для завершення робіт. Серед них два мають бути завершені якомога швидше. Перший – Золочівська школа мистецтв. Основні ремонтні роботи проведені. Потрібно до 3 мільйонів гривень, щоб вона почала функціонувати. Другий об’єкт – опорна школа, де потрібно завершити ремонт приміщень дитячого садка. Для чого потрібно 1 мільйон 450 тисяч гривень. Разом з депутатами будемо дивитися, чи є можливість допомогти, – зазначила голова обласної ради.

Також у ході робочої поїздки до Золочівської ТГ Тетяна Єгорова-Луценко відвідала фермерське господарство «Альфа» – найбільше аграрне підприємство громади. Тут вона ознайомилася з виробничим потенціалом господарства та провела зустріч з трудовим колективом і керівництвом.