У Харкові відбувся регіональний форум для залучення інвестицій та бізнесу в регіон

27.06.2023 18:22 Влада

У Харкові пройшов регіональний форум, метою якого було привернути увагу до проблем економічного відновлення регіону. Голова Харківської облради Тетяна Єгорова-Луценко зазначила, що місцева влада має створити всі умови, щоб інвестори та бізнес хотіли працювати на Харківщині.

Про це повідомляє медіа «Слобідський край».

У Харкові 21 червня відбувся захід «Регіональний форум економічного відновлення та розвитку. Шлях до перемоги». У ньому взяли участь депутати обласної ради, представники бізнес-об’єднань, національних та регіональних органів влади, а також представники донорів.

Основними цілями форуму, за словами організаторів з громадської організації «Асоціація приватних роботодавців», є привертання уваги до проблем економічного відновлення Харківщини, обговорення проблем і шляхів відновлення економіки та соціальної сфери, покращення регіонального бізнес-клімату, створення робочих місць і підвищення рівня життя в області. Серед партнерів заходу – Helvetas, Європейська Бізнес Асоціація (Харківський офіс), Українська рада бізнесу, Kharkiv IT Cluster, Регіональна рада підприємців, Харківське регіональне відділення УСПП, Союз робітників сфери безпеки, Міжрегіональний Союз птахівників та кормовиробників України, Коаліція галузевих та бізнес-спільнот Харкова.

Під час заходу голова Харківської обласної ради Тетяна Єгорова-Луценко пообіцяла якомога швидше ініціювати ухвалення низки рішень, які будуть сприяти відновленню ефективної роботи бізнесу в регіоні.

– Обласна рада буде заохочувати всі громади, включаючи і Куп’янську, і Ізюмську, щоб вони готували ефективні програми для підтримки бізнесу. І не тільки на папері, а такі, що реально працюватимуть. Влада на місцях може ухвалювати рішення, у тому числі щодо спрощеної системи оподаткування. Це важливий меседж, який я хотіла озвучити, – маємо негайно створити такий бізнес-клімат, такі умови, щоб іноземні та вітчизняні інвестори зрозуміли, що вигідно працювати на Харківщини – реально, – підкреслила Тетяна Єгорова-Луценко.

Також керівниця обласної ради зазначила, що в регіонах, які найбільше постраждали від російської агресії, мають бути створені зони вільного економічного розвитку. За її словами, таким чином на Харківщину можна залучити іноземні інвестиції та місцевий бізнес, а якщо цього не зробити, то в області очікується шалений відплив підприємств в інші регіони.

Керівник проєкту ПРООН «Зміцнення членських бізнес-об’єднань мікро, малих та середніх підприємств України» Максим Борода під час заходу подякував організаторам та представникам регіональних органів влади за бажання брати участь у форумі, чути бізнес і досягати спільних позицій щодо відновлення України.

Президент громадської організації «Асоціація приватних роботодавців» Олександр Чумак підкреслив, що велика увага має приділятися відновленню підприємств та економіки деокупованих і прифронтових громад Харківщини.

– Зокрема, мають відновити роботу консультативно-дорадчі майданчики, скоротити і зробити їх мобільними, щоб вони стали голосом бізнесу, який чує влада. Працюємо з донорами, які поки що не входять у регіон з причин питань безпеки, – зауважив Олександр Чумак.

Нагадаємо, американська програма допоможе Харківщині підвищити конкурентоспроможність. Раніше ми писали, що Харківщина ініціює розширення переліку громад, віднесених до території активних бойових дій. 

Також ми розповідали, що до відновлення Харківщини приєднаються нові міжнародні партнери.

Головні новини Харківська область читайте на нашому сайті.