Наскільки актуальне страхування життя в Україні

Promo

Інститут страхування у розвинутих країнах дуже розвинений, і залежить від рівня життя населення конкретної країни. Що вище рівень життя, то більше страхових договорів укладається населенням. Нічого дивного у цьому немає. Людині вигідно віддати невелику суму в обмін на гарантію великої компенсації при настанні страхового випадку.

У рамках цієї статті порівняємо ситуацію на ринку страхування України із європейськими країнами.

Щільність страхування

У середньому у країнах ЄС на страхування витрачається 2022 євро на рік у розрахунку на одну особу. Основну частку цієї суми займають страхові премії зі страхування життя (1227 євро на особу). В Україні цей показник щільності страхування становив 28,6 євро на особу. Порівняно з європейськими країнами, цей показник в Україні вкрай низький. Навіть якщо порівняти з європейськими країнами, які мають низькі значення показника щільності страхування: Румунія (97 євро на людину), Латвія (112 євро), ми бачимо, що показники в Україні щонайменше втричі нижчі.

Найбільше відставання за розміром премій в Україні від ЄС відзначається у секторі страхування життя. Показник щільності страхування життя в Україні становить лише 2,1 євро на особу, що у сім разів менше за мінімальний показник серед країн Європейського Союзу (15 євро на особу в Туреччині, 20 євро – у Румунії). Найменший розрив за значенням показників щільності страхування спостерігається в автострахування: витрати українців на цей вид страхування становлять у середньому 7,6 євро на особу, тоді як у Європі – 223 євро на особу.

Як можна змінити ситуацію

Збільшенню частки страхування життя у структурі страхового ринку України сприятимуть розвиток та популяризація накопичувального страхування загалом, а також зростання економічного рівня життя населення, що призведе до збільшення заощаджень. Збільшення рівня страхових виплат може бути досягнуто у разі підвищення фінансової спроможності страхових компаній, зокрема шляхом збільшення їх доходів від інвестиційної діяльності.

Де можна оформити онлайн страхування

Можливість оформити онлайн страховку надають практично всі серйозні компанії, які працюють на ринку страхування тривалий час. Ця процедура вже давно відпрацьована, і не викликає жодних складнощів. Для оформлення онлайн страховки необхідно відвідати сайт обраної компанії, пройти реєстрацію, вибрати вид страховки, заповнити інформаційну анкету та сплатити послугу.

Можливість оформити онлайн страховку є в багатьох банках, які мають відповідну комунікацію зі страховими компаніями. Наприклад, сервіс opika.org дає можливість обрати той чи інший вид страховки та страхову компанію зі списку. Після цього клієнт повторює вищеописану процедуру: вносить персональні дані, оплачує послугу та отримує електронний документ.

Перевага оформлення онлайн страховки через Opika.org полягає в тому, що клієнт може робити вибір із кількох варіантів, які йому надає сервіс.

Як вибрати страхову компанію

Критеріїв для вибору страхової компанії є досить багато: вік, надійність, репутація, рейтинг, цінова політика, страхові резерви, обсяг виплат тощо. Самостійно вибрати оптимальний варіант страхової компанії, керуючись цими критеріями дуже непросто, на це знадобиться дуже багато часу. Тому ніхто цього не робить.

Насамперед рядовий клієнт звертає увагу на суму страхового внеску та розмір виплат за страховкою. Чим менший перший пункт і вище другий – тим краще, так вважає пересічний обиватель. Звісно, ​​так буває далеко не завжди. Необхідно обов'язково враховувати сам страховий договір, що у ньому прописано. Це дуже важливий момент, на який багато хто не звертає уваги, а дарма.