Першими йшли сапери, одразу за ними енергетики: як заживляли село Щурівка

29.03.2023 16:21 Балаклія

У селі Щурівка Балаклійської громади Харківської області фахівці АТ «Харківобленерго» відновили електропостачання. Під час проведення ремонтних робіт під лінією електропередачі сапери виявили та знешкодили мінне поле. 

Про це «Слобідський край» пише з посиланням на пресслужбу АТ «Харківобленерго».

«Для заживлення знеструмленого майже рік тому населеного пункту енергетики відновили розбиту вибухами багатокілометрову лінію 10 кВ, а потім «підняли» мережу 0,4 кВ у самому селі та розташованих навколо садівничих товариствах», — розповів начальник Балаклійського РЕМ Олексій Вишняков.

Першими трасою йшли сапери, одразу за ними  — ремонтні бригади. Небезпека чатувала на кожному кроці.

Ізюмський район, село Щурівка. Відновлення електропостачання

На одній з ділянок електромережі виявили справжнє мінне поле — понад тридцять протитанкових та протипіхотних вибухових пристроїв. В інших місцях доводилося  неодноразово натикатися на міни-пелюстки. В середині лютого саме на такому боєприпасі отримав поранення ноги електромонтер Балаклійського РЕМ. Зараз постраждалий проходить лікування.

«Зараз у селі Щурівка залишилося щонайбільше десять відсотків місцевих — приблизно тридцять-сорок осіб. Однак з появою світла люди вже почали повертатися додому», — зазначив Олексій Вишняков.

Щуровка, Ізюмський район. Енергетики повертають людям світло

Нагадаємо, нещодавно комунальному підприємству «Балаклійський водоканал» передали універсальний екскаватор-навантажувач британської компанії JCB.

Через бойові дії у Балаклійській громаді значно постраждала система постачання та відведення води. У зв’язку з цим Балаклійський водоканал підписав з ЮНІСЕФ меморандум про співпрацю на 58 мільйонів гривень.

Нагадаємо також, що з 27 березня в громаді ввели додатковий рух на спеціальному автобусному маршруті «Балаклія – Савинці».

Головні новини  Балаклія читайте на нашому сайті.