У Балаклійській громаді окупанти зруйнували понад 1000 об’єктів

14.02.2023 15:20 Балаклія
Щоб якнайшвидше відновити життєдіяльність, одразу після деокупації Балаклійська громада Харківської області почала шукати можливості для відбудови.

Про це кореспонденту медіа «Слобідський край» розповів начальник Балаклійської міської військової адміністрації Віталій Карабанов.

Після повномасштабного вторгнення російські окупанти зруйнували та пошкодили медустанови, освітні заклади, об’єкти енерго-, тепло-, газо- та водопостачання. Значних пошкоджень зазнали 8 котелень.

Постраждали від дій агресора і шість мостів. Два – в напрямку Лагерів та міської лікарні – замінені тимчасовими переправами. На стадії завершення зведення тимчасової переправи через міст по об’їзній дорозі по вул. Новоселівка. На мосту в напрямку села Байрак розпочаті демонтажні роботи, встановлена тимчасова переправа. Ведуться підготовчі роботи до проведення капремонту мосту по Савинському шосе.

«Була розпочата робота з проведення експертизи руйнувань будівель різного призначення і підрахунку завданих збитків, щоб якнайшвидше розпочати їх відбудову. Так, у Балаклійській ТГ унаслідок російської агресії сьома частина від усіх багатоповерхівок (254) була дуже зруйнована, третина отримала слабші пошкодження, половина – незначні. Є села, де в руїнах лежать вулиці», – розповів Віталій Карабанов.

Він також зазначив, що жителі громади потребують будматеріали. Наразі вони надходять від ХОВА та волонтерських організацій. Проте цього недостатньо, тож будматеріали розподіляють між соціально вразливими категоріями громадян.

Коштом обласного бюджету відновлені покрівлі на низці багатоповерхівок у Балаклії та замінені вікна в під’їздах, а також зведені перекриття, димові й вентиляційні канали. На ці та аналогічні роботи кошти надходили з обласного бюджету, а також виділялися з міського бюджету.

У поточному році коштом субвенції з бюджету Вінницької міської ради планується проведення капітального ремонту на низці багатоповерхівок у Балаклії.

Нагадаємо, що через бойові дії у Балаклійській громаді значно постраждала система постачання та відведення води. У зв’язку з цим Балаклійський водоканал підписав з ЮНІСЕФ меморандум про співпрацю на 58 мільйонів гривень.

Також нагадаємо, що у Балаклії відрегулювали механізм виплат пенсій і соцвиплат.

А ще у громаді запустили сім безкоштовних маршрутів з віддалених сіл ТГ до адміністративного центру – міста Балаклія.

Головні новини Балаклія читайте на нашому сайті.

 

Автор: Ксенія Карпенко