У Балаклійській громаді відновлюють бібліотечну мережу, пошкоджену окупантами

15.12.2022 18:08 Балаклія

Під час окупації у Балаклійській громаді Харківської області були пошкоджені 12 приміщень сільських бібліотек, 3 –зруйновані повністю.

Про це повідомили у пресслужбі Балаклійської міської ради, передає «Слобідський край».

«Постраждала будівля центральної бібліотеки, були частково вибиті вікна та пробитий дах. З фонду бібліотеки була вилучена вся література  українською мовою після 1991 року видання та підготовлена до списання, книги були зняті з полиць і розкидані на підлозі. Викрадені та частково пошкоджені меблі, оргтехніка та комп'ютери», – повідомили у мерії міста Балаклія.

Бібліотека міста Балаклія, 2022

Після звільнення міста від російських загарбників заклади культури поступово відновлюються та наповнюються необхідним завдяки волонтерам і небайдужим громадянам.

  • Наприкінці вересня міністр культури Олександр Ткаченко подарував бібліотеці нові книжки.
  • На початку жовтня фонд «Солідарна молодь Харкова та Дніпра» за підтримки друкарні UNICEF Ukraine поповнив бібліотечний фонд новими книжками.
  • У листопаді співробітники Henkel зібрали кошти та придбали для центральної бібліотеки 2 ноутбуки, принтер, настільні лампи, а дитячому відділенню бібліотеки подарували українські книги, настільні ігри, матеріали для творчості малечі (альбоми для малювання, фарби, кольорові олівці, фломастери, кольоровий папір, пластилін тощо).

«Сьогодні Балаклійська центральна бібліотека працює та з нетерпінням чекає своїх читачів», – розповіли в мерії.

Балаклія -  відновлення бібліотечного фонду

У мерії міста Балаклія нагадали, що до повномасштабного вторгнення на території Балаклійської громади працювала бібліотечна мережа: центральна бібліотека, бібліотека для дітей, 2 міські та 15 сільських філій. Читачами бібліотечної мережі Балаклійської громади були 15 896 людей, книжковий фонд становив – 303 847 книг. У бібліотеках функціонували клуби за інтересами, гуртки читачів, Літературна студія «Промінь». Відвідувачами різноманітних заходів, виставок та презентацій були більше 15 тисяч чоловік на рік.

Нагадаємо, у місті Балаклія  влаштовують тимчасові переправи біля зруйнованих окупантами мостів. Також комунальники запустили всі 6 міських котелень, і у 95 % житлових будинків уже є опалення. У частині міста Балаклія та селі Борщівка Харківської області відновили електропостачання після аварії.

Нагадаємо також, що у Балаклійській громаді Харківської області працюють 4 Пункти Незламності та 7 пунктів обігріву, де також можна зігрітися, випити гарячого чаю та зарядити телефон. Також у Балаклії змінився графік руху транспорту.

Більше новин про події в місті Балаклія читайте тут.