Біляївка: як працюють Пункти Незламності у громаді

14.12.2022 16:11 Біляївка
Біляївка може прийняти до 12 людей у кожному Пункті Незламності, таку саму кількість місцевих приймають і інші населені пункти громади.

Як повідомив медіа “Слобідський край” заступник голови з питань діяльності виконавчих органів Біляївської ТГ Олег Приймак, у громаді відкрито дев'ять Пунктів Незламності.

– Села нашої громади розташовані далеко одне від одного, тому довелося відкрити Пункти Незламності практично в кожному центрі старостатів. У кожному пункті є генератори та опалення. Там, де опалення газове, ми встановлюємо буржуйки на випадок надзвичайних ситуацій. Там, де електричне опалення – встановлені генератори, – розповів "Слобідському краю" Олег Приймак.

Пункти Незламності у Біляївці та інших населених пунктах громади розраховані на 10-12 осіб. Там місцеві мешканці можуть переночувати, поїсти та зарядити гаджети. Також у таких центрах є одяг для дорослих та дітей, якщо є потреба перевдягтися.

Пункти Незламності у Біляївці

– У Пунктах Незламності є швидкісний дротовий Інтернет, поки що він працює стабільно. Утім, якщо світла немає, то він також зникає. В обласній військовій адміністрації нам пообіцяли допомогти з цією проблемою. Можливо, нададуть Старлінк, – каже заступник голови з питань діяльності виконавчих органів Біляївської ТГ.

За словами Олега Приймака, для кожного такого пункту планують знайти звичайні мобільні телефони з сім-картою, аби місцеві могли зв'язатися з рідними. Більшість ПН відкрито в амбулаторіях громади.

Генератори Біляївка

Біляївка пункти обігріву

– Наразі відвідувачів у нас мало. Більшість населення громади має домоволодіння, які забезпечені дровами або генераторами. Наприклад, якщо у дітей газове опалення, то вони в першу чергу підуть до батьків, в яких пічне опалення. А от якщо у Біляївці не буде опалення та світла, то жителі багатоповерхівок прийдуть у Пункти Незламності, бо більше їм нікуди звернутися, – зазначив Олег Приймак.

Раніше ми писали, як підприємство з Біляївської громади допомагає військовим та переселенцям. А також небайдужі мешканці громади, працівники Біляївського сільського клубу та сільської бібліотеки навчилися виготовляти окопні свічки для українських захисників. А родини Біляївської громади, які виховують дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, отримали подарунки від Харківської обласної організації Товариства Червоного Хреста України

Більше новин про події в селищі Біляївка читайте на нашому сайті.

Автор: Анастасія Хушану