Близнюківська громада співпрацюватиме зі «столицею» близнюків у Закарпатті

15.05.2024 16:50 Близнюки
Офіційна частина зустрічі представників Виноградівської і Близнюківської  громад/Фото: Близнюківська селищна рада Офіційна частина зустрічі представників Виноградівської і Близнюківської громад/Фото: Близнюківська селищна рада

Близнюківська громада Харківської області підписала меморандум про співпрацю з Виноградівською громадою на Закарпатті. Громади розвиватимуть співробітництво у соціальній і культурній площинах. 

Про це медіа «Слобідський край» розповів Близнюківський селищний голова Геннадій Король.

  – На партнерство наші громади вийшли на підставі цікавого факту: адмінцентром Близнюківської громади є селищі Близнюки, а в селі Велика Копаня, яке входить до складу Виноградівської громади, на 4000 населення зареєстровано 64 пари близнюків. Село вважається «столицею» близнюків у Закарпатті.  Назва нашого населеного пункту теж унікальна. Такої більше немає в Україні, – розповідає очільник Близнюківської селищної громади Геннадій Король.

Близнюківська громада стала першою громадою в Україні, яка підписала з виноградівцями угоду про співпрацю. До цього у них були тільки транскордонні партнери – Угорщина, Румунія, Польща, Словаччина, – розповідає Близнюківський селищний голова Геннадій Король.

Близнюківська громада завдяки новим партнерам із Закарпаття хоче познайомити своїх людей із культурою сусідніх країн, а також розширити свої знання про духовні надбання українців із західних областей.

 Делегація з Близнюківщини також відвідала Центр контролю за тваринами, побудований на кошти європейських партнерів. Клопіт за його фінансування на себе взяла Виноградівська міська рада, хоча задонатити на потреби песиків може кожен охочий.

Прихисток для тварин

У Центрі контролю за тваринами Виноградівської громади

  –  На місці, де раніше був пустир, тепер вольєри для тварин, облаштовані місця для їх вигулу. Наразі там утримуються майже дві сотні собак. Чимало серед чотирилапих утриманців тих, кого через відсутність щеплень, інші перепони, власники не змогли забрати із собою за кордон. Ідеться про людей, які шукали в інших країнах порятунку від війни. Тварини нагодовані, стерилізовані, щеплені від небезпечних хвороб, їм шукають і знаходять турботливих господарів. Ми теж намагаємось вирішити проблему безпритульних собак, але до такого рівня нам ще далеко. Тож є чому повчитися, – розповідає Близнюківський селищний голова Геннадій Король. 

Нагадаємо, що в Ізюма з’явилося нове місто-побратим із Франції. Ізюмська міська військова адміністрація підписала меморандум про побратимство з французьким містом Шеннв’єр-сюр-Марн.

Також нагадаємо, що Харків знайшов перше місто в Англії для розвитку партнерських відносин.