Окупанти розграбували та потрощили дитячий садок Борівщини

29.04.2022 19:00 Борова
Ситуація у Борівській громаді Харківської області залишається напруженою.

Борівська громада продовжує перебувати під тимчасовим контролем військових рф. Мешканці ТГ живуть без електроенергії, водопостачання, мобільного зв'язку та Інтернету. Крім того, тут дуже не вистачає готівки, продуктів харчування та ліків. Про це повідомили на сторінці селищної ради.

– Хліб завозять у дуже обмеженій кількості, тож багатьом мешканцям його не вистачає. Продуктові магазини працюють, але асортимент продуктів бідний, а ціни на них значно вищі, ніж на неокупованих територіях. По готівку, продукти та ліки люди почали їздити у Сватове, – йдеться у повідомленні.

Найнебезпечнішими населеними пунктами в громаді є Першотравневе, Чернещина та Піски-Радьківські – там зосереджується велика кількість ворожої техніки та військових. Надходять повідомлення і про закриття окупантами селища Першотравневе на в'їзд та виїзд. Днями там було чутно вибухи.

Колаборанти телефонують місцевим фермерам та закликають працювати на землях господарств, керівники яких виїхали. Окупаційна влада не полишає спроб провести посівну. Що стосується господарств на території ТГ – більшість з них розграбовані, деякі практично знищені.

Крім того, окупанти продовжують грабувати та нищити заклади освіти і культури. У приміщенні дитсадка, де на початку окупації перебували росіяни, потрощені меблі, все розбито та пограбовано.

– Деякі приміщення садка окупанти перетворили на туалет. За повідомленнями місцевих мешканців, великої шкоди окупанти заподіяли також закладам культури Борівщини. У Борівському палаці культури знищено техніку, обладнання, сценічні костюми, пошкоджено крісла у глядацькій залі. Борівчани на власні очі змогли побачити наслідки присутності представників «великої імперії», – пишуть у селищній раді.

Нагадаємо, у фельдшерсько-акушерських пунктах та сільських амбулаторіях Борівщини немає ліків. Крім того, в селі Ізюмське внаслідок воєнних дій була повністю зруйнована медична амбулаторія.

Автор: Максим Леман