Освітянка з Борової та «керівник райавтодору» з Шевченкового працювали на окупантів

18.10.2022 20:37 Борова
У Харківській області триває робота з викриття зрадників, які під час окупації добровільно співпрацювали з ворогом.

Так, у селищі Шевченкове викрито чоловіка, який прийняв пропозицію окупантів стати керівником «Дорожньо-ремонтного підприємства», повідомив речник УСБУ в Харківській області Владислав Абдула.

«За вказівкою рашистів зловмисник залучав фахівців різних сфер до виконання завдань, поставлених окупаційною владою, та здійснював оплату послуг у російських рублях. Колаборант допомагав окупантам ремонтувати дороги, надавав у користування техніку громади, облаштовував зупинки автотранспорту, перефарбовуючи їх у російський «триколор», – повідомив Владислав Абдула.

У Харківській обласній прокуратурі додали, що 55-річний чоловік почав співпрацювати з ворогом у червні поточного року. Наразі йому повідомлено про підозру за фактом колабораційної діяльності (ч. 4 ст. 111-1 КК України).

Ще одну пособницю ворога виявили у звільненій Боровій. До окупації жінка працювала головною спеціалісткою з питань освіти відділу з питань гуманітарної політики Борівської РДА.

Під час окупації Борової освітянка підтримувала «укріплення» російської влади. У червні на «нараді» працівників освіти вона проголосила про призначення себе на посаду «начальника отдела образования» в окупаційній адміністрації. Після цього повідомила колегам про підготовку до початку навчального процесу за програмою рф.

Жінці повідомлено про підозру за фактом колабораційної діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України) заочно.

Нагадаємо, наприкінці вересня – початку жовтня прокуратура Харківської області виявила чотирьох осіб, які так чи інакше підтримували окупантів у їхній збройній агресії проти України.