Під звуки обстрілів: в окуповану громаду на Харківщині вдалося доставити «гуманітарку»

29.06.2022 22:45 Борова
На Борівщину Харківської області вдалося завезти гуманітарну допомогу, яку надали громадська організація Help me Kharkiv та Червоний Хрест.

Як повідомляє  Борівська селищна рада, дві попередні спроби були зірвані, але сьогодні, 29 червня,  нарешті все вдалося. Відчайдушні борівчани з ризиком для життя і під звуки обстрілів переправили в Борову інсулін і багато ліків різного спектра дії, які були надані Департаментом охорони здоров’я Харківської обласної військової адміністрації та обласною лікарнею, адресні посилки жителям громади від їхніх близьких та рідних, а також крупи, макарони, консерви, тушонку, інші продукти, дитяче харчування, засоби гігієни тощо. 

Наразі на  Борівщині складна ситуація: немає мобільного зв’язку та Інтернету, не працює банківська система, неможливо перевести гроші в готівку чи розрахуватися карткою. І без того високі ціни на продукти харчування та товари першої необхідності знову зросли на 30-40 %. Ймовірно, це пов’язано з тим, що окупанти намагаються штучно зрівняти курс гривні до рубля: раніше він був на окупованих територіях у співвідношенні 1:2, а тепер уже 1:1,5. Тож закономірно, що за той самий товар борівчанам тепер доводиться платити більше. У такій  ситуації мешканці намагаються виживати за рахунок продукції домашнього господарства.

Тим часом на окупованих територіях загарбники будують укріплення і активно окопуються. За останні дні значно збільшилася кількість укріплених ворожих блокпостів на території громади. Особливо багато їх у тих населених пунктах, де базуються російські військові. 

За даними аеророзвідки, на території громади спостерігається зосередження великої кількості ворожих військ. Вони знаходяться у Пісках-Радьківських, Підлимані, Боровій, Ізюмському, в інших населених пунктах та за їх межами, а також у місцевих лісах. Через «сюрпризи» від ЗСУ, які останнім часом регулярно прилітають у місця скупчення окупантів, вони зазнають втрат і вимушені переміщатися територією громади, змінюючи місця дислокації.  Великі колони російської військової техніки проходять через громаду транзитом.

Раніше ми писали, що окупанти втратили частину техніки та особового складу на Борівщині

 

Автор: Інна Можейко