Сім громад Харківської області взялися за комплексне відновлення

19.07.2023 16:22 Борова
Фото: ULEAD з Європою в Харківській області Фото: ULEAD з Європою в Харківській області

Борівська, Золочівська, Ізюмська, Кіндрашівська, Куп’янська, Курилівська та Солоницівська громади Харківської області розроблятимуть програми та плани комплексного відновлення територій за підтримки U-LEAD.

Про це «Слобідський край» пише з посиланням на U-LEAD з Європою в Харківській області.

Програма комплексного відновлення території – це аналітично-просторовий документ, який визначає основні містобудівні та соціально-економічні пріоритети політики відновлення території, постраждалої внаслідок збройної агресії. План відновлення та розвитку громади – це документ стратегічного планування, який включатиме завдання і заходи відновлення та розвитку, проєкти місцевого розвитку.

Протягом липня-жовтня громади будуть працювати над розробкою обох видів документації відновлення: збирати дані, використовувати геоінформаційні системи задля їх аналізу, формувати пропозиції відновлення та лише на основі цього приймати рішення.

«Як зазначають у Програмі U-LEAD, ці два види документації є взаємопов'язаними й допоможуть громадам як забезпечувати ефективну відбудову, так і залучати кошти на реалізацію проєктів відновлення. Адже залучення коштів на проєкти відновлення має здійснюватися згідно з визначеними та закріпленими в планувальній документації пріоритетами, — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, під час візиту до Брюсселя голова Харківської обласної ради Тетяна Єгорова-Луценко повідомила про завершення процедури закупівлі карет швидкої для Харківської області на 1 мільйон євро та анонсувала відкриття в Харкові хаба української IT-компанії Boosteroid.

Нагадаємо також, що громади Харківщини почали втілювати проєкти обласних конкурсів. Раніше ми писали, що Харківщина ініціює розширення переліку громад, віднесених до території активних бойових дій. Також ми розповідали, що до відновлення Харківщини приєднаються нові міжнародні партнери.

Головні новини Харківська область читайте на нашому сайті.

 

Автор: Галина Гришко