Загарбники влаштовують провокації на окупованих територіях Харківщини

15.06.2022 20:45 Борова
Про провокаційні обстріли окупованих територій російськими вояками повідомляє сайт Борівської селищної ради Харківської області.

 – Щоб тримати людей під контролем і налаштувати проти української влади та ЗСУ, рашисти продовжують війну на інформаційному фронті та періодично влаштовують постановочні провокації: самі обстрілюють окуповані ними території, щоб потім звинуватити в цьому ЗСУ, – йдеться у повідомленні. – Що характерно, вони завжди заздалегідь виїжджають з того місця, куди прилітають снаряди. Днями це було в сусідній Бугаївці, трохи раніше – у Підвисокому, майже щодня – в окупованому Донецьку.

 Борівщина продовжує перебувати під російською окупацією. У населення немає  зв‘язку, Інтернету, пенсій, зарплат, правового та соціального захисту. 

Працівникам комунальних підприємств днями виплатили «зарплати», але в дуже обмеженому розмірі: люди отримали готівкою по 300-500 грн на руки.

Щоб якось вижити, люди на Борівщині продають городину, обмінюються власною продукцією або намагаються виїхати на території, підконтрольні українській владі. Завдяки українським волонтерам та чеській організації «Допомагаємо виїхати» борівчани ще мають таку можливість. Але, наприклад, у Балаклії окупанти вже оголосили, що виїзд з окупованого міста місцевим жителям заборонений на 2 роки.

Окупанти продовжують збирати персональні дані місцевих жителів та формувати списки тих, хто залишився в окупації, пояснюючи, що це для  виплат пенсій і зарплат. Але досвід раніше окупованих територій показує, що їх використовують для проведення можливих псевдореферендумів щодо відокремлення від України і фальсифікації їх результатів.

Раніше ми писали також, що в Боровій окупанти хочуть установити пам’ятник Леніну .

Автор: Інна Можейко