ЦНАП, дороги та освітлення: які пріоритети Циркунівської громади на 2021 рік

29.04.2021 08:50 Циркуни
Будівництво ЦНАПу та двох дитсадків, а також ремонт доріг у старостинському окрузі – Циркунівська громада запланувала чимало амбіційних проєктів на цей рік. Про залучені інвестиції, бюджет громади, а також роботу нових депутатів у прямому ефірі на Facebook «Слобідського краю» розповів голова Циркунівської сільради Микола Сікаленко.

ЦНАП для двох громад

– Цього місяця Харківська райрада прийняла рішення передати всю площу колишньої аптеки в Циркунах у власність тергромади. Саме у цій будівлі планується відкрити ЦНАП. Розкажіть про подальші кроки у будівництві центру, ймовірні джерела фінансування.

– Цей центр – важливий проєкт для громади. Адже зможе наблизити послуги до людей, і їм не потрібно буде їхати в Харків за цими послугами, як сьогодні. Важливий він не тільки для нашої громади. ЦНАП зможе обслуговувати всю північну частину колишнього Харківського району, тобто Циркунівську та Липецьку територіальні громади. Безумовно, самостійно здійснити цю реконструкцію громада не зможе. За нашими підрахунками, аби відкрити центр, необхідно близько 20 мільйонів гривень.

Тому ми сподіваємося на допомогу обласної ради. До речі, під час робочої поїздки до нашої громади очільник облради Артур Товмасян висловив зацікавленість у реалізації цього проєкту.

– На сьогодні в громаді й досі відсутній секретар, хоча його було обрано на одній із сесій. Чому так сталося?

– Справді, на сесії сільської ради було обрано секретаря ради. Але її було звільнено через порушення законодавства. Зокрема, було порушено вимоги статті про спеціальну перевірку. Необхідних документів на проходження спецперевірки особа не надала.

Відповідно до вимог статті, вона підлягає звільненню без погодження з радою. Зараз ідуть судові процеси. Після  цього вона може бути поновлена на посаді або не поновлена. У разі останнього рішення ми перейдемо до обрання нового секретаря ради.

– У громаді активно обговорюють питання можливого закриття Циркунівського стаціонару. Яка ситуація там на сьогодні?

– Ситуація складна. Згідно із законодавством і нормативними актами Національної служби здоров’я України, стаціонар у такому вигляді, в якому він існує сьогодні, потрібно закрити. Мереф’янська лікарня, якій раніше належав Циркунівський стаціонар, відійшла до іншої громади та відмовилася від нього. Водночас ми розуміємо, що закривати його не можна, адже на території громади чимало людей похилого віку, які там проходять лікування.

Тому було вирішено створити робочу групу, до якої ввійшли завідуючі амбулаторіями в Циркунах і Тишках, а також керівниця Центру первинної медико-санітарної допомоги в Харківському районі Світлана Потабенко. Ми опрацювали шляхи, за допомогою яких можна зберегти стаціонар. Було прийнято рішення перетворити його на денний стаціонар, щоб зберегти робочі кадри та майно. У подальшому створимо філію лікарні на базі ЦПМСД Харківського району.

Читайте також: «Без допомоги області з вирішенням проблем не впораємося…»

Черга у понад 300 дітей

– На сьогодні в громаді працює один дитсадок, місць у якому не вистачає, аби покрити потребу. Яка на сьогодні черга дошкільнят у громаді? Які є плани щодо будівництва дитячих садків?

– Тільки в Циркунах черга близько 200 дітей. У Тишках – близько 150. Тому потреба у відкритті двох нових дошкільних закладів величезна. Щодо Циркунівського садка, то на сьогодні цей об’єкт включено до президентської програми «Велике будівництво». Він вартує близько 25 мільйонів гривень. Цього року ми зарезервували у бюджеті 2 мільйони гривень на проєкт. Раніше – підготували земельну ділянку.

Щодо Тишківського садка, то тут теж ми вже закінчили доволі довготривалий процес переоформлення земельної ділянки. Роботу над проєктом уже запущено, його вартість складе близько 600 тисяч гривень. Є домовленість з обласною радою щодо фінансової допомоги, тому маємо надію розпочати роботи до кінця року.

– Раніше ви зазначали, що третина бюджету громади йде на освіту. Чи змінилися пріоритети у фінансуванні цього
року. На які напрями плануєте витрачати бюджетні кошти?

– Минулого року навіть більше ніж третину бюджету громади ми витратили на освітню галузь. Завдяки цьому ми посіли перше місце в області з оснащення закладів освіти. Майже у всіх класах є мультимедійні системи, проєктори та ноутбуки. Але цього року ми трохи змінимо пріоритети у фінансуванні та спрямуємо більше коштів на дороги, благоустрій, освітлення. Загальний бюджет громади на 2021 рік складає 60 мільйонів гривень.

Дороги та благоустрій

– Які дороги плануєте відремонтувати?

– У селах Руські та Черкаські Тишки цього року відремонтують вулиці Лопатіна, Лісну та Макарова, які пролягають через центр населених пунктів та з’єднують їх з дорогою Липецького напрямку. Ремонт цих доріг дасть можливість вирішити масу логістичних питань безпосередньо для самих жителів. Ці дороги були абсолютно непроїзними. У Циркунах цього року запланували закінчити ремонт дорожнього покриття по вулиці Зарічанській. Тут частину дороги відремонтували два роки тому. Також плануємо закінчити роботи на дорозі по вулиці Горького. Це фінансування винятково з державного бюджету.

Щодо ремонту за місцевий кошт, то чекаю список від комісії житлово-комунального господарства сільської ради, яка має надати пріоритетні напрямки. Тільки після цього ми розглянемо цей список на бюджетній комісії та на сесії виділимо кошти на цей напрямок. Проблемних доріг багато в Руських та Черкаських Тишках. У Циркунах дорожня інфраструктура трохи краща. Тому я прошу депутатів більше уваги звертати в цьому питанні саме на Тишківський старостинський округ.

Тишки, на жаль, поступово стають неперспективними. І це неправильно, адже розташовані доволі близько до обласного центру та мають цікаву територію, краєвиди і природу, які можуть стати ключовими в їх розвитку. Тому більше уваги цього року будемо приділяти саме старостинському округу. Нехай на мене не ображаються циркунівці, але це наша територія, наші люди, тому маємо працювати на її розвиток.

– Які роботи, пов’язані з благоустроєм, запланували в громаді на цей рік?

– Продовжимо працювати над вуличним освітленням у громаді. Минулого року в Руських Тишках роботи тривали на вулицях Джерельна, Кооперативна, Соснова, Центральна, у Черкаських Тишках – на вулицях Жасмінова, Тітова, Спортивна, у Циркунах – на вулиці Соборній. Є й проблемні питання, пов’язані з благоустроєм території. Зокрема, у громаді лишається невелика кількість людей, які на сьогодні сплачують за вивіз сміття. Тариф складає 19,50 гривні на людину. Сміття вивозиться чотири рази на місяць.

Куди дівають сміття люди, які не сплачують? Звичайно, несуть у посадки, ярки. Тому зараз ми організовуємо робочу групу разом з поліцією, представниками комісії з питань житлово-комунального господарства сільради, які будуть слідкувати за порядком на вулицях. Усі мають платити за сміття.

– Чи плануються суботники в громаді?

– У громаді вже відбулася низка суботників. Зокрема, завдяки й депутатам місцевої ради. Так, депутати Світлана Скрипченко та Ірина Муравка нещодавно висадили дерева в Руських Тишках, а депутат Вячеслав Бутенко провів суботник біля кладовища. Депутати Юрій Чорненький та Ірина Черкашина теж організували прибирання на території громади. Це добрі приклади, які тільки можна наслідувати.

– Загалом оцініть роботу депутатів нового складу?

– Після виборів депутатський корпус Циркунівської сільської ради оновився майже на 50 %. Є такі депутати, які досі не вийшли з виборчого процесу. На жаль, це вносить деякі деструктивні моменти в роботу ради. Хотілося б, щоб сільська рада працювала ефективно і насамперед для жителів громади. Але є й активні та перспективні депутати. Я б хотів наголосити, що завдання депутата – доносити думки, проблеми та ідеї людей до сільської ради і депутатського корпусу. Але остаточне рішення залежить саме від останнього. Тому необхідно, щоб і жителі, і депутати, і сільська рада працювали в одному напрямі. Тоді все вдасться. 

Автор: Марина Проценко