У Циркунах придумали, як сміття перетворити на дрон

28.05.2024 17:51 Циркуни
Фото: Циркунівська СВА Фото: Циркунівська СВА

З 20 травня у Циркунівській громаді проходить акція «Здай картон на Дрон». Місцеві жителі можуть здати макулатуру, а на зібрані кошти придбають дрон, який планують передати військовим на Липецький напрямок.

Півтори тони за тиждень

Циркунівська територіальна громада всіляко допомагає нашій армії здобути бажану перемогу над ворогом. На цей раз у ТГ започаткували акцію «Здай картон на Дрон». Її ініціатором став голова Молодіжної ради Циркунівської громади Руслан Лаптій.

– Ця ідея народилася спонтанно. Ми сиділи разом з міжнародними волонтерами за одним столом та розмовляли про можливість якось допомогти нашій армії. Торкалися кількох тем, зокрема у нас є така ідея і мрія, аби до Циркунів завітав колишній прем'єр Великої Британії Борис Джонсон, – каже Руслан Лаптій. – А потім запропонував реалізувати у нас таку ідею: збираємо картон і здаємо його, а на виручені кошти купляємо дрон. Наша військова адміністрація була не проти цього. Зробили відповідне оголошення у соцмережах і запустили акцію.

Голова Молодіжної ради зізнається, що після першого тижня результати в рази перевершили очікування. Сподівалися за цей період зібрати 200-300 кілограмів, а вийшло майже півтори тони. Цю макулатуру здали і отримали перші кошти на дрон, а саме 7 тисяч 300 гривень. 

– Багато мешканців приносять російські книги, які їм вже не потрібні. Люди, у кого є можливість, привозять картон самі, у кого немає – приїжджають волонтери і забирають, оскільки звертаються і маломобільні, і літні жителі. Мешканцям ця акція дійсно сподобалася, оскільки у них є палке бажання допомогти нашим захисникам. До того ж вони не свої кошти з кармана віддають, а несуть те, що можна викинути чи спалити. І вони розуміють, що цим вони допоможуть нашій армії. Спочатку здається, що це просто легке сміття, втім у кінцевій точці виходить вкрай важлива річ, яка допоможе хлопцям на передовій, – зазначає Руслан Лаптій. 

Організатори просять приносити і здавати все, що відноситься до паперу: картон, книги тощо. Місце, куди саме відносити макулатуру, можна дізнатися у місцевій військовій адміністрації.

Збір картону в селі Циркуни, Харківська область, Україна

Циркунівці здають макулатуру в рамках акції «Здай картон на Дрон»

Залучення інших громад

Руслан Лаптій вірить, що цією акцією вдасться закрити купівлю як мінімум одного дрона, ціна якого 75-80 тисяч гривень. За підрахунками для цього треба назбирати  17-18 тон макулатури. «Пташку» планують передати військовим на Липецький напрямок.

– Думаю, до акції станом на 28 травня долучилася десь третина населення, яка наразі проживає в Циркунах. Ця акція наразі стосується лише центру громади, оскільки в Черкаських Тишках та Руських Тишках ситуація скрутна, – каже чоловік. – Місяці два точно нам знадобиться, аби втілити задумане. Водночас сподіваюся, що надалі ще більш масово люди приноситимуть макулатуру. Жителі поступово дізнаватимуться про акцію, оскільки не кожен має доступ до Інтернету. Маю надію, що ми на дрон назбираємо швидше, ніж два місяці. У планах звісно є думки продовжувати цю акцію й не обмежуватися однією «пташкою». Хочеться, щоб це стало традицією: не викидаєш чи палиш макулатуру, а приносиш користь своєї громади.

До акції «Здай картон на Дрон» долучаються не тільки місцеві жителі. З волонтерами зв’язалася жителька селища Рогань. У неї багато російської літератури, від якої вона хоче позбутися. Ця пані наразі назбирає все докупи, до неї приїдуть і заберуть. За її словами, у неї десь буде близько 500 кілограмів, що дорівнює десь 2 тисячам 500 гривень.

– Я запропонував підключити до цієї акції голів молодіжних рад деокупованих громад. Говорили, що дадуть клич і подібне спробують започаткувати у себе. Сподіваюся, що там будуть ініціатори збору, аби в громадах перероблювали сміття в те, що дійсно потрібно. Наразі це маленька акція, але сподіваюся, що вона буде дуже великою і потужною. Можливо, вийде збирати більше коштів, які йтимуть на потреби військових, – ділиться Руслан Лаптій.

Нагадаємо, жителі Куньєвської громади допомогли львів'янам закрити збір на «пікап» для ЗСУ.

Також ми розповідали, що захисники Харківщини отримали 50 fpv-дронів від Солоницівки

Автор: Савелій Мякушко