Олег Синєгубов: Повернемо електроенергію, і люди зможуть скоріше повернутися додому

02.05.2023 09:21 Чкаловське

У селах Гракове, Степове та Мосьпанове Чугуївського району завершують відновлення електромереж. А в село Норцівка на Ізюмщині повернули світло, якого там не було з березня 2022 року.

Як повідомляє медіа «Слобідський край» , наразі в деокупованих населених пунктах Чугуївського району тривають роботи з розмінування критичної інфраструктури та відновлення електропостачання. Під час активних бойових дій поблизу сіл Гракове, Мосьпанове та Степове лінії електропередач були знищені на 80 %, а місцями – вщент. Над поверненням світла в оселі місцевих жителів працюють піротехнічні підрозділи ДСНС та фахівці «Харківобленерго». Як проходять роботи з відновлення електропостачання, оглянув начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов під час робочої поїздки.

– Прийшли наші підрозділи ДСНС, розмінували територію, і зараз триває процес відновлення електропостачання в декількох населених пунктах. Найближчим часом плануємо під’єднати понад 1000 споживачів. Очікуємо, що з появою електроенергії в ці населені пункти повертатимуться місцеві жителі. Будемо допомагати їм у відновленні будинків, – сказав Олег Синєгубов.

Як зазначають електрики, аби повністю завершити роботи та подати світло до домівок цих трьох деокупованих сіл Чугуївщини, необхідно відновити більше кілометра високовольтної лінії. На більшості ділянок фахівцям довелося тягнути нові дроти, бо старі не підлягають відновленню. Наразі спеціалісти перевіряють підключення будинків до мережі, частина домівок уже перевірена.

Ускладнюються роботи з відновлення електропостачання через мінування. Ретельний огляд територій спецтехніка ДСНС проводить на лініях електропередач, що проходять лісопосадками та полями. Також особливу увагу приділяють перевірці колишніх позицій окупантів.

Відновлюють світло і в Ізюмському районі. Село Норцівка було знеструмлене з 10 березня 2022 року, тут проходила лінія зіткнення. Фахівці «Харківобленерго» замінили три трансформатори, 2,8 кілометра проводу повітряної лінії 10 кВ та 1,7 кілометра – 0,4 кВ. Руйнування мережі було колосальним.

Наразі село повністю заживлено, електрику підведено до 23 домоволодінь з 96. У найближчих планах енергетиків – повернути світло у села Першотравневе, Берестянки, Волвенкове та Мирна Долина Ізюмського району.

Нагадаємо, за останній тиждень закордонні партнери передали для Харківщини мікроавтобуси, генератори та медичні препарати. 

Раніше ми повідомляли, що постраждалі громади Харківщини отримають нове комп’ютерне обладнання.

Також ми розповідали, що сім громад Харківської області отримали гуманітарну допомогу.

Головні новини Харківська область читайте на нашому сайті.

Автор: Анастасія Хушану