Лежала під завалами та кликала на допомогу: історія 15-річної дівчини з Чугуєва

28.04.2022 14:30 Чугуїв
Фото сім'ї Колій Фото сім'ї Колій

До 24 лютого 15-річна жителька Чугуєва Харківської области Марина Колій жила звичайним підлітковим життям, навчалася у восьмому класі, шила собі вбрання і в майбутньому мріяла стати швачкою. А в перший день війни мати дівчини змушена була разом з рятувальниками шукати доньку в пошкодженій від вибуху квартирі. Про перший день війни та його наслідки для сім’ї Колій, читайте у матеріалі «Слобідського краю».

«У мене не було думки, що почалась війна...»

Ранок 24 лютого в Чугуєві Харківської області почався з вибухів на місцевому аеродромі. Тоді від потужних вибухових хвиль постраждали і багатоквартирні будинки. Жахливі наслідки «руського миру» однією з перших на собі відчула сім’я Колій.

У цей ранок Яна Колій збиралася на роботу. Вибухи та дивні звуки її не злякали, адже родина жила в авіамістечку, де часто проходять військові навчання та чутно літаки.

– Я і досі не розумію, як це могло статися. Я чула, як літають літаки, щось вибухнуло, подумала, що це якісь балони… Ні в якому разі не було думки, що почалась війна. Тому я пішла на роботу, – розповіла  «Слобідському краю» Яна Колій.

Жінка працює у міській лікарні. Вже з роботи, коли вибухи стали частішими, Яна зателефонувала доньці. Сказала Марині, щоб та збиралася та йшла до неї на роботу або до сестри. Трохи згодом у лікарню почали привозити поранених, жінка знову зателефонувала доньці, але Марина слухавку вже не брала.

«Бачу яскраве світло, а потім різко темрява»

Уперше про злощасний ранок 24 лютого Марина розповіла депутату Чугуївської міської ради Руслану Овчаренку, перебуваючи у підвалі лікарні.

– Коли почались перші вибухи, я спала. Потім мені зателефонувала мама, сказала збиратися та йти до неї. Як тільки я почала збиратися, почались якісь вибухи. Я ще шторку відкрила, виглянула у вікно, там у небі були якісь незрозумілі штуки. Я розгубилась, не знала, що робити. Бігала по квартирі, то в коридор, то в кімнату, – розповіла дівчина депутату.